Як утеплити стіни в приватному будинку.

Утеплення стін в приватному будинку - одна з найважливіших процедур. Адже мало кому хочеться стукати від холоду зубами, сидячи у власній кімнаті. До того ж сама ця процедура не займає багато часу і сил. Однак незважаючи на це не всі знають, як правильно потрібно утеплювати стіни свого будинку.
Інструкція
1
Одна з часто використовуваних на сьогодні технологій утеплення стін у своєму домі - це використання звичайного пінопласту. Утеплитися з його допомогою ви можете двома способами. Перший - клейте матеріал монтажним клеєм. Цей варіант ідеально підходить для нерівних поверхонь, так як допомагає їх вирівняти. Другий - кріплення пінопласту спеціальними дюбелями. Такий варіант використовується тільки на гладких і рівних площинах.
2
Якщо ви вирішили вибрати перший варіант, то йдіть в магазин за клеєм. Його потрібно брати з розрахунку 25 кг на 20 кв. м. площині. . Перед початком робіт підготуйте поверхню. Для цього заґрунтуйте її матеріалом глибокого проникнення. Дайте підсохнути - на це у вас піде години 2.
3
Клей розведіть водою по інструкції. Натягніть спеціальний будівельний шнур по вертикалі і горизонталі. Таким чином вам потрібно відміряти відстань, рівну товщині пінопласту. Починайте монтувати утеплює матеріал. На лист пінопласту клей розкладайте в п'ять точок - 4 по краях, одна в середині. Розмір цих клейових подушок повинен дорівнювати простору, який буде залишатися між пінопластом і стіною будинку. Його можна відміряти по натягнутій нитки. Пінопласт підведіть за нитку і, акуратно натискаючи, прикріпіть його до стіни. Таким же чином клейте інші листи матеріалу. Головне, стежте за місцями стиків - в них не повинно бути ніяких щілин. Працюйте з розрахунку одна стіна - один день. Це необхідно, щоб матеріал краще зчепився з поверхнею і було видно, де що потрібно підправити.
4
Другий варіант припускає, що ви поставите по всій стіні мітки, прикрутите по ним напрямні. Потім візьмете лист пінопласту і за допомогою дюбелів акуратно вкрутіть його в ці напрямні. Тільки не потрібно дуже старатися. Інакше ви ризикуєте отримати дірки в пінопласті, або він потріскається.
5
Можете утеплити стіни і таким чином. До стіни прикріпіть напрямні, між ними прокладете ізоляційний матеріал. Він збереже тепло у вашому домі і до того ж захистить від зайвого шуму. Зверху його потрібно зафіксувати листом ДСП. Акуратно приставте його до напрямних і вкрутіть за допомогою дюбелів. Тепер залишається тільки провести оздоблювальні роботи.
Зверніть увагу
Перед тим як приступити до утеплення стін в приватному будинку, обов'язково слід зробити витяжки на кухні та у ванній, а також в туалеті. Це потрібно для того, щоб забезпечити хорошу вентиляцію повітря в приміщенні. Виходить так, що коли стіни ще не утеплені, вологість повітря в будинку регулюється через стіни. Волога проникає крізь стіни і виходить на вулицю, коли ж стіни будуть утеплені пінопластом, вони також будуть і пароізоліровани. Тому вологе повітря буде накопичуватися в приміщенні.
Корисна порада
Ще до початку робіт не забудьте зробити витяжки повітря на кухні, у ванній і туалеті. Пов'язано це з тим, що до утеплення повітря циркулює в приміщенні безперешкодно. А при створенні штучного бар'єру волога починає затримуватися, а це загрожує дуже серйозними неприємностями: відсирівання поверхні, появою цвілі і т.д.
Зазвичай індивідуальне житлове будівництво опалюється автономно. І в інтересах власника будинку мінімізувати витрати на опалення. Якщо грамотно утеплити приватний будинок, то можна істотно економити на рахунках за енергоносії.
Інструкція
1
У приватному будинку тепловтрати йдуть через підлогу, стіни і дах. Утеплення повинно бути комплексним. І починати потрібно з підлоги. Якщо будинок тільки будується і стяжка ще не залита, то потрібно зробити наступне: - насипати і утрамбувати шар щебеню товщиною 10 см; - зверху насипати і утрамбувати шар піску товщиною 10 см; - поверх піску укласти теплоізоляційні плити; - розстелити гідроізоляцію; - зробити стяжку .Якщо є можливість придбати граншлак, то поверх піску краще насипати шар з цього пористого теплоізоляційного матеріалу.
2
Якщо ж у будинку вже є готовий цементну підлогу, то для утеплення на нього укладаються дерев'яні балки, між ними - мати теплоізоляції, і зверху настилається статева дошка або OSB-плити, поверх яких вже настилається підлогове покриття.
3
Неможливо утеплити приватний будинок, не утепливши стіни. Через них виходить до 30% всього тепла. В першу чергу необхідно встановити в будинку сучасні вікна з енергозберігаючими склопакетами і щільно закриваються двері. Самі ж стіни можна утеплювати як зовні, так і всередині. Однак внутрішньо утеплення має ряд недоліків: - скрадається загальний обсяг внутрішніх приміщень; - теплоізоляція не тримає тепло, а лише перешкоджає його висновку назовні; - стіни будинку залишаються холодними, і на внутрішній стороні може утворитися вогкість і цвіль через конденсата.Такіх проблем не виникає при утепленні стін зовні - самі стіни прогріваються, акумулюють тепло, а шар теплоізоляції перешкоджає їх охолодженню.
4
Стеля можна утеплити матами з мінеральної вати. Будь утеплювач виконує свою функцію, тільки лише залишаючись сухим. Тому шар стельового утеплювача потрібно захистити від вологи і конденсату. Для цього з боку даху мінеральну вату накривають гидробарьером, який перешкоджає попаданню вологи зовні і при цьому пропускає пар (конденсат) зсередини. З боку житлових приміщень, утеплювач вкривають паробарьером. Цей матеріал не пропускає не тільки вологу, але і найдрібніші частинки пара. Утепливши таким чином дім, можна значно скоротити витрати на опалення.