Як розводити Кактуси.

Кактуси - одні з найпопулярніших кімнатних рослин. Вони незвичайні, мають оригінальну форму і безліч забарвлень. Хоча ці рослини вважаються невибагливими, але для того щоб вони відчували себе чудово, необхідно створити для них сприятливі умови. Що ж потрібно кактусам, і як їх розводити?
Інструкція
1
Якщо ви щойно придбали кактус, ретельно огляньте його на наявність дефектів. При виявленні якого-небудь захворювання або ж шкідників, обробіть відповідним препаратом. Після цього рослину необхідно помістити на карантин приблизно на місяць. Для цього прикрийте кактус шматочком поліетиленової плівки.
2
Більшість видів кактусів люблять світло, наприклад, біловолосі і рясно вкриті колючками. Тому їх необхідно розташовувати в світлій частині кімнати. При цьому намагайтеся уникати прямих сонячних променів. Опунції і зелені кактуси прекрасно почуваються при помірному сонці. Для деяких, наприклад, філлокактусом, необхідна півтінь. А є й такі кактуси, які найкраще ростуть в тіні - це зигокактуси, ріпсаліси та інші.
3
Полив кактусів залежить від пори року, віку рослини, температури кімнат. Так, в рясному поливі кактуси потребують навесні і влітку. Чим більше горщик, в якому ростуть кактуси, тим рідше їх потрібно поливати. Вода для поливу повинна бути теплою, на 2-3 градуси вища за температуру повітря. Ні в якому разі не допускайте пересихання грунту, інакше можуть засохнути коріння. Дуже корисно обприскувати кактуси. Фахівці також радять зрідка поливати їх слабким розчином марганцю і лимонної кислоти.
4
Взимку у кактусів настає період спокою. Тому в цей час року необхідно обмежити полив рослин. Досить буде одного разу на 10 днів. Також бажано підтримувати кімнатну температуру в межах 15-18 градусів. При цьому деякі види кактусів можуть витримувати дуже низькі температури і їх можна утримувати взимку в неопалюваних приміщеннях.
5
Розмножують кактуси насінням і живцями. При вирощуванні кактуса насінням, посів краще проводити в квітні або першій половині травня. Сходи зазвичай з'являються на 5-7 день. Найкраще для посіву підійде ємність з великими дренажними отворами. Насипте в горщик землю, посадіть насіння і поставте його в теплу воду. Таким чином вода через дренажні отвори буде зволожувати землю. Коли з'являться сходи, посів переносять у світле місце. Пікіровку сіянців необхідно проводити після появи перших колючок.
6
Черенкованіє кактусів найкраще проводити навесні або на початку літа. Живцями можуть послужити пагони рослини, а у листового кактуса - листя. Їх необхідно зрізати гострим ножем і ретельно просушити. Потім посадите в пісок на глибину приблизно в 1 см і накрийте банкою. Як тільки рослина приживеться, починайте потихеньку поливати його.