Як додати користувача до групи Linux.

Для виконання функцій адміністратора комп'ютера вам необхідно вміти застосовувати навички роботи з консоллю операційної системи Linux. У разі виникнення певних питань по роботі програмного забезпечення ви завжди можете звернутися до тематичних сайтах.
Вам знадобиться
  • - навички роботи з консоллю.
Інструкція
1
Для додавання користувача в групу Linux спочатку виконайте його створення. Всі дії касаемо налаштування груп користувачів і інших операцій з виконання дій, пов'язаних з управлінням комп'ютером, виконується за допомогою консолі.
2
Введіть у неї команду useradd. Також за допомогою цієї команди ви можете відновити і дані про поточного користувача. Для додавання користувача в існуючу групу текст команди буде виглядати наступним чином: # useradd -G Name username.
3
Замість username введіть ім'я створеного вами або раніше існуючого користувача , якого потрібно додати в групу, замість Name впишіть назву групи. Файл, що відповідає за операції з групами, і списки користувачів груп перебувають в директоріях/etc/passwd,/etc/shadow та/etc/group.
4
Якщо ви хочете попередньо створити групу, скористайтеся командою groupadd, яка вводиться в консоль. В даному випадку повний текст буде виглядати наступним чином: # groupadd linux name. Замість name вкажіть найменування групи на свій розсуд.
5
Для видалення користувача з групи в операційній системі Linux, скористайтеся командою # cat/etc/group | grep username. Замість username, природно, введіть ім'я користувача , якщо воно вам відомо.
6
У разі якщо ви є адміністратором комп'ютера і не знайомі з командами для управління обліковими записами або просто не являєтесь впевненим користувачем даного програмного забезпечення, скористайтеся спеціальною навчальною літературою. Також можливі варіанти установки декількох операційних систем на один комп'ютер в тому випадку, якщо з однієї ОС Linux ви відчуваєте певні труднощі. Також ви можете отримувати цікаву для вас інформацію на спеціальних тематичних форумах, присвячених Linux.
Корисна порада
Не встановлюйте Linux, якщо не знаєте елементарних команд для роботи з консоллю.