Як посадити кави.

З кавового дерева, вирощеного в домашніх умовах, можна зібрати всього близько 500 г зерен, але зате напій, приготований з них, буде мати особливе ароматом і смаком. Вирощувати каву вдома легко, адже для цього потрібно мінімум зусиль і умов.
Інструкція
1
Заздалегідь підготуйте грунт. Прокалите землю в духовці протягом декількох хвилин, після чого дайте їй відстоятися 2 тижні. Грунт має бути слабокислая. Для визначення кислотності ґрунту зробіть наступне: на невелику жменю землі полийте оцет. Якщо почалася реакція у вигляді киплячих бульбашок, то значить кислотність нормальна, якщо реакції немає, то грунт кислий. Для підкислення ґрунту досить поливати її водою з лимонним соком (на 1 літр води кілька крапель соку) або водою з додаванням оцту. Якщо кислотність необхідно знизити, то додайте в грунт золи або крейди.
2
Виберіть місце, в якому будуть стояти горщики з паростками. Кавове дерево не любить коли його переставляють або перевертають (від цього може знизитися врожайність), тому горщики повинні стояти там, де вони вам ніколи не завадять. При цьому місце має бути дуже добре освітленим і теплим (температура повітря не нижче 20 градусів).
3
Семена кави очистіть від м'якоті і опустіть їх в слабкий розчин марганцівки. Очищені зерна викладіть в горщик, плоскою стороною вниз, вдавлюючи їх на 0,7-1 см углиб. Відстань між зернами повинно становити 3-4 см. Полийте зерна розчином марганцівки і накрийте горщик склом. Щодня знімайте скло на 30-40 хвилин, а після появи паростків збільште час провітрювання до декількох годин. Поливайте паростки відстояною водою. Через 1,5-2 місяці, коли на паростках з'являться не менше двох пар листя, пересадите кави в індивідуальні горщики.
4
Один раз в два роки пересаджуйте кавове дерево в більш великий горщик. Кращий час для пересадки - весна. В період активного росту підгодовуйте рослина 2-3 рази на місяць. Для підгодівлі підійде мінеральне добриво або кістяна мука (з розрахунку 1 кг борошна на 5 кг землі).
Зверніть увагу
У міру зростання кавового дерева почнеться його одревеснение. Стебло рослини покриється коричневими плямами, які і утворюють кору дерева.Для вирощування підійдуть тільки свіжі зерна, зірвані з кавового дерева.Первие плоди на кавовому дереві з'являться через 3-4 роки.