Що робити, якщо кішка не їсть.

При появі в будинку маленького кошеняти дуже важко привчити його харчуватися самостійно. Найчастіше домашній вихованець просто не вміє їсти, адже його відривають від матері в 3-тижневому віці. Тоді всі турботи про їжу лягають на плечі господаря. І тут найголовніше - привчити кішку їсти самостійно.
На початковому етапі необхідно призначити кішці правильне харчування. У такому віці маленькому тварині ще необхідна молочна суміш. Але вже можна додавати в його раціон і тверді продукти - сир, крутий жовток, рибу, кашки, м'ясо та сир.Следует поруч з чашкою для їжі поставити ще одну - для пиття. Вода тварині також необхідна, як і їжа. Навіть не молоко, а звичайна питна вода або слабкий чай. Адже в природі кішки харчуються мишами, які на 80% складаються з води, тому дикому кошеняті вода може і не знадобитися, а для домашнього - просто необхідна. Потрібно підібрати миску, яка буде одночасно і зручною, і глибокою, але настільки, щоб кішечка не змогла захлинутися. Для того щоб привчити тварину до води, досить провести мокрим пальцем по носику кошеня, він повинен зацікавитися і почати пити. Необхідно постійно міняти воду і стежити за чистотою мисок. Кішка відчуває потребу не тільки в чистій воді, а й у свіжій їжі, тому воду треба міняти щодня, а миску не тільки спустошувати, але і регулярно мити. Годування кошеня твердими продуктами слід починати з рідкою манної каші на молоці без цукру (консистенція сметани). Щоб тварина привчилося є, кашку треба вмочити в неї палець і дати кошеняті полизати. Він распробует смак і намагатиметься їсти сам. При цьому необхідно стежити, щоб каша в блюдце була налита тонким шаром, так малюк не зможе захлинутися при їжі. Після можна вводити в його раціон гречану або рисову кашкі.Мясо і нежирні сорти риби слід розварювати і подрібнювати до стану пюре. Варений жовток і сир теж потрібно подрібнювати, тоді кошеня не поперхнется великими крихтами. При необхідності можна перевести кішку на готовий корм. Щоб вона почала їсти сухий корм, спочатку потрібно залити гранули теплою водою і дати постояти, тоді вони стануть м'якими. Коли тварина распробует смак сухого корму, поступово можна замінити розм'якшений корм сухим.
Домашні вихованці по-різному реагують на зміну обстановки, режиму харчування, пори року і т.д. Чи не які з них стають млявими або занадто активними, агресивними або ласкавими. Але якщо кіт не їсть без видимих причин тривалий час, то це може бути симптомом серйозного захворювання.
Здорову кішку відрізняє сяйво в очах, блискуча шерсть і відмінний апетит. Причиною для занепокоєння може служити той факт, що кіт відмовляється їсти протягом 24 і більше годин. Подібна поведінка вихованця часто говорить про розвиток таких захворювань як: • Вірусна інфекція, притупляється нюх і смакові рецептори кішки. • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту. • Наявність у шлунку вихованця чужорідного тіла. Його присутність підтверджується постійною блювотою і одночасного з нею запору. • Внутрішня кровотеча, викликане дорожньо-транспортною пригодою чи падінням з великої висоти. • Ниркова недостатність. • Онкологічні захворювання. • Запалення внутрішніх органів. • Хвороби крові та сечостатевої сістеми.Чтоби не виникло ускладнень , кота слід показати ветеринару. Ретельно дотримуйтесь рекомендації фахівця, і тоді ваш вихованець швидше піде на поправку.Но не завжди відмова від їжі є причиною серйозних порушень здоров'я вихованця. Втрата апетиту у кота (анорексія) може бути обумовлена стресовим станом, викликаним відвідуванням ветеринарної лікарні, приїздом великої компанії друзів, або переслідуванням з боку іншого мешканця квартири (собаки). У цьому випадку кішка вибирає голодування в якості протеста.Как повернути апетит котуЧасто ситуації, коли кіт відмовляється від їжі, носять тимчасовий характер. Повернути йому апетит допоможе правильний догляд і увагу господаря. Намагайтеся частіше міняти корм в мисці у вихованця, зробіть його. Кішки вибагливі і не будуть їсти одне і те ж блюдо тривалий время.Пітомцу повинно бути комфортно в приміщенні. Якщо його бентежить шум і суєта, що супроводжує приїзд гостей, то перенесіть на час його миску в тихе місце. Там він зможе заспокоїтися і поїсти.