Як обробити глибоку рану.

Порушення цілісності покриву шкіри, органів, а також слизової оболонки є раною. Рана виникає у разі механічного впливу на шкіру і завжди супроводжується кровотечею. Мета обробки і лікування ран і травм полягає в підтримці організму в прагненні якнайшвидшої репарації або регенерації пошкодженої тканини.
Інструкція
1
Основою першої допомоги при отриманні глибокого пошкодження є обробка, що являє собою просту, але неприємну процедуру. Правильна обробка перешкоджає виникненню ускладнень і в кілька разів скорочує час загоєння отриманої травми.
2
Попередньо ретельно вимийте руки, щоб не занести в рану інфекцію. Візьміть вату, марлю, бинт і будь дезінфікуючий засіб, в якості якого можуть виступати перекис водню, йод або діамантовий зелений.
3
У першу чергу зупиніть кровотечу, а тільки потім перев'яжіть пошкодження. Для цього відріжте невеликий шматок марлі, згорніть кілька разів, рясно змочіть її перекисом водню і ненадовго накладіть на кровоточить рану . Це не викличе больових відчуттів.
4
Кровотеча з пошкоджених судин припиняється найчастіше самостійно, завдяки тому, що кров здатна згортатися, але відбувається це тільки якщо кровотеча капілярний. У такому випадку згустки згорнулася крові закупорюють отвори судин, що виникли при пораненні. При більш глибокому пораненні найчастіше починається венозна кровотеча, що можна визначити по темному кольору крові. Його зупиніть за допомогою давить. Для цього накладіть чисту марлю, потім нерозгорнуті бинт, або ж чисту носову хустку. Притисніть кінці пошкоджених судин і кровотеча припиниться. Однак давить не можна залишати більш, ніж на одну годину, так як тканина може омертветь. Поступово ослабляйте її.
5
Потім шкіру навколо пошкодженої ділянки обробіть йодом або діамантовим зеленим кілька разів, це не дозволить бактеріям з навколишніх ділянок шкіри проникнути в глибоку рану . При обробці не варто використовувати мазі або порошки, а також безпосередньо на пошкодження не можна накладати вату. Спочатку покладіть чистий шматок марлі, згорнутий в 2-3слоя, тільки потім вату, після чого рану ретельно перебінтуйте.
6
Не потрібно глибоку рану обполіскувати водою, йодом або спиртом, так як дезінфікуючий розчин, який потрапив у відкриту рану , сприяє загибелі пошкоджених клітин, викликаючи сильні больові відчуття.
Зверніть увагу
У разі відсутності дезинфікуючого засобу для надання першої допомоги просто прикрийте чистим шматком марлі кровотеча, зверху накладіть товстий шар вати і перебінтуйте.
Корисна порада
Якщо під рукою не виявилося ні бинта, ні марлі, достатньо буде накласти поверх пошкодження бактерицидний лейкопластир.