Як робити масаж після інсульту.

Відновлення здоров'я хворого після перенесеного інсульту включає в себе не тільки медикаментозну терапію, але і регулярні сеанси масажу. Насправді він дуже важливий для паралізованого хворого, так як значно покращує кровообіг в м'язах, звільняє тканини від шкідливих речовин, знімає набряклість і покращує роботу практично всіх систем органів. Масаж після інсульту має деякі особливості, які необхідно враховувати.
Інструкція
1
Починати масаж потрібно з зігрівання м'язів, так як в цьому випадку він більш дієвий. З цією метою можна використовувати теплу грілку. Але варто розуміти, що неправильне використання грілки може тільки погіршити ситуацію. Найбільш оптимальним варіантом є проведення масажу після купання у ванні. В такому випадку шкіра очищається, а м'язи розігріваються природним і безлопатева чином.
2
Починати сеанс масажу потрібно з легкого погладжування і розтирання. Через кілька хвилин можна переходити до таких прийомів, як розминання м'язів або вібрація. Пам'ятайте, що ні в якому разі не можна застосовувати сильні руху або постукування.
3
Перші масажні сеанси повинні тривати кілька хвилин. Поступово збільшуйте час, доводячи його до однієї години.
4
У більшості випадків після інсульту у хворих віднімаються кінцівки. Саме на цих областях і варто зосередити свою увагу під час масажу . При массировании верхніх кінцівок потрібно починати від передпліччя, поступово переміщаючись до кисті. Масаж нижніх кінцівок починайте з стегна, просуваючись до області стопи. Незважаючи на таке нестандартне напрямок масажу , пам'ятайте і про направлення рухів, які повинні йти від віддалених від тулуба ділянок до наближених.
5
Не забувайте і про разминании всіх інших частин тіла, особливо якщо хворий повністю втратив можливість рухатися. Легко розтирайте спину, груди і живіт, щоб уникнути застою внутрішніх рідин і попередити утворення пролежнів.
6
Через два тижні після постійних масажних процедур починайте обробляти і здорові кінцівки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uVREGNHnPzA
Зверніть увагу
Інсульт є одним з найнебезпечніших захворювань, так як ризик летального результату досить високий. Що ж стосується реабілітаційного періоду, то він є дуже складним як для самого хворого, так і людей, які доглядають за ним. У більшості випадків під час інсульту уражається руховий апарат, що позбавляє хворого можливості рухатися.
Інсульт є гостре порушення мозкового кровообігу. Після нападу потрібна реабілітація пацієнта, щоб поліпшити загальний стан людини і підтримувати роботу організму.
Звичайно ж, при підозрі на інсульт необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. Фахівці неврологічних клінік допоможуть підібрати курс лікування, який включає в себе інтенсивну терапію, рефлексотерапію, фізіотерапію, Нейростімуляція, оксигенацию, заняття з психологом і логопедом та інші процедури.После випадку гострого порушення роботи мозку рекомендується регулярно вимірювати рівень артеріального тиску, пульс, температуру тіла, стежити за кількістю виділеної сечі і регулярністю стільця. Наприклад, для зручності контролю родичі або медичний персонал заводять окрему зошит, в якій фіксуються всі показники. Таким чином, будь-які зміни показників є сигналом для звернення до лікаря, щоб виключити несприятливі последствія.Для лежачих хворих необхідно проводити профілактичні заходи, які не дають утворюватися пролежням. Для цього необхідно регулярно умивати і обтирати тіло хворого вологим рушником з використанням мильного розчину. Після цього шкірні покриви повинні бути насухо витерті. Особлива увага приділяється слизових оболонок та зону промежини. При появі почервоніння на шкірі доцільно обробити ділянки слабким розчином марганцівки або камфорним спиртом. Обов'язковими є повітряні ванни.Для відновлення рухової функції необхідно проводити фізичні заняття з використанням вправ ЛФК. Звичайно ж, будь-які дії слід виконувати під наглядом лікаря і лише після узгодження часу та інтенсивності вправ. Різкі рухи можуть привести до погіршення стану і повної атрофії мишц.Не останнє місце займає раціон харчування хворого. Як правило, калорійність споживаної їжі повинна бути знижена до 2200-2500 ккал на добу. Це досягається шляхом зниження споживаної вуглеводної і жирної їжі, скорочення борошняних продуктів і продуктів з високим вмістом цукру. Пацієнту після перенесеного інсульту необхідно включати в раціон більше фруктів і овочів, а солона, гостра і смажена їжа категорично протипоказана.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dEiACi5W_j4