Як виміряти температуру у людини.

Температура тіла є важливим показником здоров'я людини. Її підвищення завжди вказує на ті чи інші проблеми в організмі. Провести вимір можна різними способами, кожен з них має свої переваги і недоліки.
Інструкція
1
Найбільш поширений спосіб вимірювання температури - в пахвовій западині. Для отримання точних показань можна використовувати ртутний або електронний градусник. Якщо ви віддаєте перевагу класичний термометр, струсіть його до позначки 34-35оС. Електронний включите, натиснувши на відповідну кнопку. Затисніть прилад в пахвовій западині так, щоб його гострий кінець знаходився всередині шкірної складки. Ртутний градусник тримайте протягом 5-7 хвилин, електронний вийміть після того, як почуєте звуковий сигнал. При даному способі вимірювання нормальною вважається температура не вище 36,9оС.
2
Оральний спосіб вимірювання температури займає менше часу. У цьому випадку також підійде як ртутний градусник, так і електронний. Перед вимірюванням протріть термометр спиртом. Помістіть наконечник приладу під язик по яку сторону від вуздечки. Щільно закрийте рот і не розмовляйте протягом всієї процедури. Ртутний градусник тримаєте в роті близько трьох хвилин, електронний вийміть після звукового сигналу. При оральному вимірі температури нормою є свідчення не вище 37,3оС. Результат буде неточним, якщо ви брали гарячу або холодну їжу менш ніж за 15 хвилин до вимірювання температури.
3
Ще одним способом вимірювання температури тіла є ректальний. Найчастіше в прямій кишці міряють температуру у немовлят. Використовуйте попередньо вимитий ртутний або електронний термометр. Змастіть наконечник вимірювального приладу вазеліном і введіть його в анальний отвір на глибину близько 1,5 см. Притримуйте сідниці малюка зімкнутими, щоб уникнути випадання градусника і випадкової травми. Продовжуйте вимір ртутним градусником 2-3 хвилини, електронний вийміть після звукового сигналу. Нормою вважається температура не вище 37,5оС.
4
Швидко виміряти температуру можна за допомогою лобного інфрачервоного градусника. Для отримання результату потрібно не більше п'яти секунд. Потрібно лише притулити термометр до лоба, дочекатися звукового сигналу і оцінити отриманий результат. Нормою є значення не вище 36,9оС. Однак даний спосіб вимірювання має похибку, тому при наявності сумнівів краще звірити показання лобного градусника з ртутним.
5
вушних інфрачервоним термометром вимірюють температуру в зовнішньому слуховому проході. Як і при вимірюванні лобової температури, процедура займає не більше п'яти секунд. Вставте градусник у вухо, дочекайтеся звукового сигналу та оцініть результат. При показанні вище 37,3оС зверніться до врачу.Прі отиті користуватися вушних термометром можна. Результати такого виміру будуть недостовірними.