Як почати писати курсову.

Писати курсові роботи у вузі доводиться всім студентам, починаючи з першого або другого курсу навчання. І хоча з вимогами до написання такої роботи студентів знайомлять на заняттях, і пропонують прочитати методичним матеріали самостійно, найбільш сильні труднощі студент відчуває завжди з тим, як і з чого почати роботу.
Вам знадобиться
  • Методичні рекомендації до написання курсової роботи, список викладачів, які можуть стати керівниками курсової роботи, доступ до фондів бібліотеки установи.
Інструкція
1
Визначте тему роботи. На першому етапі це поки ще не чітко сформульоване пропозицію, а вираз свого інтересу до дослідження. Інтерес може лежати в області практичної діяльності студента, якщо йому цікаві якісь напрями в власної трудової діяльності. Інтерес може бути проявом і особистісної зацікавленості студента, тобто тієї тематики, яка становить частину його хобі чи захоплення. Наприклад, студентка працює в дитячому саду в якості вихователя з дітьми старшої групи, а сама при цьому любить складати вірші. В темі можуть поєднуватися обидва інтересу: як навчити дітей 5-6 років складати вірші? Але поки ця тема більше схожа на проблему дослідження, а точну назву теми курсової роботи буде сформульовано спільно з керівником роботи.
2
На другому етапі необхідно вибрати керівника. Студентам пропонується перелік викладачів, які можуть керувати роботою. При виборі необхідно спиратися не тільки на особистісні якості викладача, а й на його наукові інтереси, на область його практичної діяльності. Викладач і студент працюють у співпраці протягом усього навчального року. Заздалегідь варто визначити, наскільки вам потрібен керівник: щоб він повністю керував роботою або був лише «контролером» вже готового тексту. Тому варто зорієнтуватися на ступінь зайнятості викладача, щоб в подальшому не засмучуватися, що його знову немає на місці. У кожному разі, з викладачем необхідно узгодити графік зустрічей і визначити тривалість консультацій.
3
З керівником курсової роботи визначається науковий апарат роботи для більш точного формулювання теми. Вибирається предмет і об'єкт дослідження, єдність яких і буде представлено в назві. Наприклад, тема може звучати так: «Вираз позитивних емоцій старшими дошкільнятами за допомогою віршування». Об'єкт дослідження завжди ставиться на перше місце - це «вираження позитивних емоцій старшими дошкільнятами» і містить в собі основну, базову частину роботи. Предмет дослідження вказує на те, за допомогою чого, якими засобами, автор допомагатиме дітям висловлювати свої емоції - «навчання віршуванню».
4
У курсовій роботі не потрібно створення чогось нового, але необхідно вивчити те, що вже розроблено іншими фахівцями. Швидше за все, хтось вже намагався навчити дітей складати вірші, тому для розкриття теми потрібно буде вивчити методичну літературу, зібрати наявний досвід, спробувати з дітьми на практиці чиюсь методику.
5
Якщо ви подумки визначили і тему, і предмет, і об'єкт дослідження, у вас вибудовується і зміст роботи, де перша глава містить опис об'єкта, а друга глава - предмета дослідження. Можна братися за роботу.
Зверніть увагу
Якщо зустріч з керівником курсової роботи не відбулася, а у вас попереду літній період, в який ви могли б попрацювати над темою, займіться вивченням літератури з того інтересу, який у вас визначився на першому етапі роботи.
Корисна порада
Якщо викладач дає на вибір вже готові теми, а ви не можете вибрати те, що вам хочеться. Не бійтеся запропонувати свою. Сучасний педагог завжди вітає ініціативу студентів і їх самостійність.
Перш ніж починати введення курсової, доцільно розробити детальний план, він допоможе структурувати знання з предмета і чітко сформулювати, що саме, яким чином і за допомогою яких інструментів ви будете аналізувати у своїй роботі.
Інструкція
1
Напишіть, яка мета вашого дослідження. В курсової з економіки такої може виступати, наприклад, вивчення впливу одного фактора на інші економічні показники. В курсовій роботі з юридичних дисциплін метою може бути дослідження принципів цивільного права, наслідки введення тих чи інших законодавчих актів. Відштовхніться від назви теми, вона допоможе більш чітко сформулювати мету дослідження. Не бійтеся глобальності задуму, ніж більш чітко будуть виражені основні напрямки роботи, тим простіше буде писати її.
2
Сформулюйте завдання, які ви перед собою ставите, і які будуть вирішені в процесі написання роботи. Постановка завдань і мета написання роботи - різні речі. Якщо мета - комплексне вивчення проблеми, яка досліджується, то завдання - це вирішення практичних питань. Ви можете поставити одну або декілька задач, у введенні можна перерахувати їх, це допоможе структурувати всю роботу . Пам'ятайте, що для вирішення поставлених завдань вам доведеться користуватися інструментарієм і теоретичними знаннями тієї наукової дисципліни, яку ви висвітлюєте в роботі.
3
Напишіть, чому дослідження теми, яку ви обрали, актуально. Пошліться на реальні факти, наприклад, на зміну законодавства, вхід в СОТ, майбутні вибори і все, що має відношення до досліджуваного предмету. Використовуйте свої знання в суміжних областях науки. Висловіть свою власну думку про своєчасність дослідження, наприклад, вступ в силу того чи іншого законодавчого акта вплине на певну галузь економіки, нові аспекти правового регулювання зачеплять конкретні верстви населення.
4
Опишіть, які знання, дисципліни, теорії допоможуть вам вирішити поставлені перед собою завдання. Не варто перераховувати весь список літератури, просто коротко вкажіть, що дослідження буде проводитися в рамках монетарної економічної теорії або на підставі Цивільного кодексу.