Як вибрати АОГВ.

Вибрати газовий котел не так-то просто - до цього завдання потрібно підходити обдумано, тому що від вибору котла залежить те, наскільки тепло буде в приміщенні, наскільки ефективно буде він працювати. Якщо потужність котла буде дуже маленькою, він не даватиме достатньо тепла. Занадто велика потужність - це нераціональний витрата палива.
Вам знадобиться
  • Калькулятор.
Інструкція
1
Визначте необхідну потужність газового котла. Вона залежить від безлічі факторів: кліматичні умови, теплоізоляційні характеристики вашого будинку, його габарити. Існує стандартна формула визначення потужності котла - 1 кВт на 10 м2. Насправді, такі ідеальні будинки зустрічаються нечасто - при виборі потужності котла необхідно враховувати всі, починаючи від клімату, закінчуючи наявністю вікон з подвійним склопакетом і висотою стель. Оптимальною буде наступна формула: потужність котла = площа приміщення? питома потужність котла/10. Питома потужність котла залежить від регіону - для південних регіонів вона дорівнює 0,7-0,9 кВт, для центрального регіону це 1,2-1,5 кВт. Для північних регіонів питома потужність котла досягає 2,0 кВт.
2
Виберіть тип котла - підлоговий або настінний. Це залежить від того, якою площею ви маєте в своєму розпорядженні для установки котла, де плануєте його встановлювати. На цьому ж етапі потрібно вибрати, одноконтурний буде котел або двоконтурний (тобто паралельно він служить і водонагрівачем в побутових цілях, виконуючи функцію газової колонки).
3
Визначте, який вид розпалу котла більше вам підійде. Існують котли з пьезорозжигом і з електророзпалом, а також з вбудованою автоматикою. П'єзоелектричний розпал увазі, що включення котла здійснюється вручну за допомогою натискання на кнопку запальника. Коли котел відключається, залишається горіти запальний гніт, він забезпечує подальший розпал пальника. В котлах з електророзпалом відсутній постійно палаючий запальник, що економить газ. Такі котли включаються автоматично, за рахунок електричної іскри. У електричного розпалу є і мінус - під час відключення електроенергії котел перестає працювати. Котли з вбудованою автоматикою без втручання людини не тільки управляють опаленням, а й забезпечують самостійну регулювання нагріву в залежності від температури на вулиці.
4
Залишається лише вирішити питання з фірмою-виробником котла. Його кожен вибирає марку котла в залежності від своїх уподобань, а також матеріальних можливостей.