Як визначити симптоми запалення ясен.

Неприємні відчуття, що виникають у ротовій порожнині, можуть свідчити не тільки про патологічних процесах, які вражають зуби. Часто причиною появи неприємного запаху, кровоточивості стають захворювання ясен, при обстеженні виявляються більш ніж у половини пацієнтів стоматологічних клінік і кабінетів.
Інструкція
1
Причиною розвитку запальних процесів, що вражають ясна (гінгівіту і пародонтиту), стають мікроорганізми, що розвиваються в зубному нальоті і зубному камені. Саме вони провокують розвиток запалення, яке при відсутності лікування рано чи пізно може стати причиною повної втрати зубів. Запальний процес розвивається поступово, і першою ознакою можливого гінгівіту є неприємний запах з рота. Цей симптом є свідченням активного розмноження бактерій і повинен насторожити уважного пацієнта.
2
При продовженні запалення до неприємного запаху приєднується кровоточивість ясен , причому на ранніх стадіях захворювання ця кровоточивість виникає при ненавмисному пораненні слизової ясна жорсткої зубною щіткою. При триваючому запаленні і переході захворювання в стадію пародонтиту кровоточивість з'являється навіть при використанні м'якої зубної щітки, спеціальних лікувальних зубних паст або надкусиваніі на зуб, оточений зоною запалення.
3
Прогресування цих запальних явищ призводить до появи патологічної рухливості зубів, причому часто цей симптом помітною хворобливістю не супроводжується. Ослаблення зв'язок зуба призводить до того, що між будь-якою поверхнею зуба і яснами утворюється «кишеню», в якому можуть накопичуватися м'які і щільні частинки їжі. Одночасно з цими явищами відбувається зміна кольору слизової оболонки, що оточує уражені зуби - з рожевої вона стає яскраво-червоною. Причому інтенсивність кольору максимальна біля самого зуба і поступово стає нормальною при віддаленні від уражених зубів. Сама ясна при цьому помітно припухає, що стає причиною обмеження жувальної функції щелеп пацієнта.
4
Саме запалення ясен стає основною причиною втрати зубів у людей середнього та старшого віку, тому профілактичні заходи, що дозволяють уникнути прогресування гінгівіту та пародонтиту, повинні вживатися протягом усього життя людини. Але також слід пам'ятати про те, що поява симптомів запалення ясен може свідчити не тільки про місцеве запальному процесі, а й про серйозну поразку імунної системи організму (розвиток імунодефіциту, злоякісних пухлин системи кровотворення).