Як розрахувати обсяг бетону. розрахувати обьем стовпа діаметр 350 довжина 2000.

Неможливо побудувати будинок або звести інша будівля, не маючи при цьому проекту, в якому б враховувалося все, в тому числі і витрата матеріалів, а зокрема, потрібний обсяг бетону.
Вам знадобиться
  • - вихідні дані;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до розрахунку необхідного обсягу бетону , визначте тип фундаменту (він може бути стовпчастим, плитним і стрічковим), а також його конфігурацію. Вибір типу фундаменту і його конфігурації обумовлений несучою здатністю грунту, на якому заплановано будівництво об'єкта.
2
Щоб розрахувати плитковий фундамент, вам необхідно знати товщину плити і площа поверхні, а також наявність таких доповнень, як ребра жорсткості, ну і, природно, їх розміри. Мінімальна товщина плиткового фундаменту становить 10 сантиметрів. Припустимо, що площа споруджуваного будови становить 36 м2 (6х6), значить, для заливки плитного фундаменту з мінімальною товщиною знадобиться 36 м2 х 0,1 м = 3,6 м3.
3
За аналогією з попередніми діями можна розрахувати потрібний обсяг бетону , якщо товщина шару заливки буде, скажімо, 20 см або 30 см. Цей показник враховує лише заливку гладкою плити, однак для того, щоб фундамент відрізнявся більшою жорсткістю, необхідно зробити ще й ребра жорсткості, які додадуть плиті стійкість до деформації.
4
Для розрахунку витрати бетону на ребра жорсткості потрібно знати протяжність цього елемента конструкції і площа поперечного перерізу ребер жорсткості. Наприклад, якщо ребра будуть зроблені через кожні три метри, то у фундаменті споруджуваного будови (6х6) їх буде шість, тобто, три ребра вздовж і три ребра поперек. Довжина кожного ребра дорівнює 6 метрам, а загальна довжина складе 36 м (6 м х 6). Товщина ребер відповідає 0,8-1 від висоти фундаменту. Таким чином, площа поперечного перерізу ребра при товщині плити 10 см складе 0,008 м2 (0,1 м х 0,08 м). При цьому на заливку ребер жорсткості піде 0,288 м3 (0,008 м2 х 36 м). Додайте обсяг бетону , необхідний для заливки плитного фундаменту, і обсяг, який буде потрібно для ребер жорсткості: отримана величина і є кінцевий показник витрати бетону .
5
Щоб розрахувати стовпчастий фундамент, необхідно знати кількість стовпчиків, а також їх висоту і діаметр. Знайдіть площу поперечного перерізу стовпчика за формулою S = 3.14 х R2, де R - це радіус. Потім знайдіть обсяг бетону , необхідний для заливки одного стовпчика: помножте площа поперечного перерізу на висоту стовпчика. Після цього визначте загальна витрата бетону на зведення стовпчастого фундаменту, помноживши об'єм бетону на один стовпчик на кількість стовпчиків.
6
Для розрахунку стрічкового фундаменту необхідно знати ширину стрічки, глибину закладення і сумарну її довжину. Зазвичай ширина стрічки варіює від 20 до 40 сантиметрів, а її висота - 40-50 сантиметрів. Сумарна довжина стрічкового фундаменту визначається як периметр зовнішніх стін, до якого додана довжина стрічки, розташованої під внутрішніми стінами. Перемножте показники: результат - це необхідний обсяг бетону для заливки даного стрічкового фундаменту.
Зверніть увагу
Не допустіть арифметичної помилки при розрахунку обсягу бетону!
Корисна порада
Чим товще фундамент, тим більше навантаження він здатний винести.