Як розпізнати викривлення хребта.

Відхилення хребта від нормального типового розташування насправді зустрічаються досить часто, провокуючи захворювання внутрішніх органів. Саме тому своєчасне виявлення викривлення хребта дозволяє попередити розвиток супутньої патології.
Інструкція
1
При значній мірі відхилення хребта зміни можна помітити неозброєним оком - плечі і лопатки при огляді оголеною спини виявляються розташованими несиметрично.
2
При огляді тазового кільця помітно нерівне розташування тазових кісток, несиметричне розташування стегон та інших відділів нижньої кінцівки. Саме це призводить до неоднакового стирання каблуків у взутті, тому виявлення цієї ознаки має змусити пацієнта звернутися за консультацією до фахівця-ортопеда.
3
Можна визначити місце відхилення хребців від нормального розташування приобмацуванні хребетного стовпа - помітні ступеня викривлення легко помітні. Для цього потрібно попросити помічника провести рукою від шийного відділу хребта до куприка.
4
У нормі при нахилі з положення стоячи вперед все симетричні кісткові виступи розташовані на одному рівні, а при розвитку будь-якого викривлення вони можуть випирати або западати. При цьому слід стояти рівно, босими ногами на підлозі і нахилятися, не торкаючись кінчиками пальців поверхні підлоги.
5
При наближенні до стіни лопатки повинні щільно прилягати до її поверхні, а між стіною і поперековим відділом хребта повинна вільно проходити долоню - тільки в цьому випадку немає патологічного лордозу в попереку.
6
Про можливе викривленні хребта може говорити звичка постійно носити сумку (або будь-які вантажі) тільки на одному плечі. Це свідчить про те, що викривлення хребта досягло значній мірі - це дозволяє скорегувати зміни.
7
У разі виникнення викривлення у дітей в період активного росту симптоми захворювання можуть виникати дуже швидко - саме тому потрібно уважно стежити за тим, як дитина сидить за столом або партою, носить шкільну сумку.
8
При обгрунтованій підозрі на викривлення хребта слід звернутися за консультацією до лікаря-ортопеда. Він зможе провести ретельне обстеження і призначити для підтвердження діагнозу рентгенологічне дослідження хребта як мінімум у двох перпендикулярних проекціях.