Як утеплити дерев'яний будинок пінопластом. Як утеплити дерев'яний будинок зсередини пінопластом.

Як не дивно, але утеплення будинку може призводити і до негативних наслідків. Одночасно зі зменшенням теплопровідності стін знижується їх паропроникність. Це призводить до того, що пар, в достаток наявний в будь-якому житловому приміщенні, не маючи вільного виходу назовні, може конденсуватися в стіні, підвищуючи її вологість і викликаючи гниття. Особливо гостро ця проблема стоїть при утепленні дерев'яних будинків.
Вам знадобиться
  • - листи пінопласту;
  • - дифузійна мембрана (ізоспан А, АМ, АS і пр.);
  • - дошка товщиною 35-40 мм;
  • - теслярський інструмент (молоток, пила, сокира і т.д.;
  • - цвяхи;
  • - степлер.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до утеплення дерев'яного будинку зовні, перевірте якість стиків між колодами або брусами. Якщо ізолюючий матеріал (клоччя, прядиво, сухий мох і пр.) Лежить нещільно, проконопатьте стіни заново або заповніть щілини монтажною піною.
2
Прибейте на стіну дошки, розташувавши їх вертикально. Щоб уникнути зайвої роботи, дошки слід розташовувати з точним відстанню між їх центрами - з тим розрахунком, щоб листи утеплювача щільно (з невеликим натягом) входили в каркас. Щоб цього домогтися, витримайте крок набивки дощок рівним S + h-5, де: S - ширина листів пінопласту; h - товщина дошки між листами утеплювача; 5 мм - розмір, що забезпечує натяг при установці пенопласта.Добейтесь того, щоб зовнішня поверхня дощок перебувала в одній вертикальній площині. В брусових будинку х це зробити неважко, в рублених доведеться стісуються окремі колоди.
3
По центру прибитих дощок прибийте інші дошки, встановлюючи їх на ребро. Вони будуть утворювати каркас для установки утеплювача. Їх ширина (глибина каркаса) повинна бути дорівнює товщині пінопласту, відстань між дошками має бути на 5 мм менше ширини пінопластових листів.
4
Вставте в каркас листи пінопласту, починаючи з низу стіни. Якщо відстань між каркасними дошками витримано правильно, пінопласт повинен триматися в каркасі за рахунок натягу. Якщо деякі листи випадають, закріпіть їх клинами з пінопласту або цвяхами. Головне, на що слід звернути увагу - це на відсутність зазору в стиках між утеплювачем.
5
Покладіть поверх пінопласту диффузионную мембрану, звертаючи увагу на те, яким боком вона прилягає до утеплювача. При використанні ізоспан плівка повинна прилягати до пінопласту білої стороною. При застосуванні інших плівок читайте інструкцію до них, де має бути вказана технологія укладання матеріалу. Мембрану укладайте горизонтальними смугами знизу вгору, перекриваючи стики на 100-150 мм.
6
Прикріпіть мембрану до дерев'яного каркасу за допомогою степлера. Проклейте всі її стики клейкою стрічкою.
7
Обшийте стіну облицювальною матеріалом - вагонкою, сайдингом і т.п.
Зверніть увагу
В якості пароізоляції слід використовувати тільки паропроникні (дифузійні) плівки, що не перешкоджають випаровуванню вологи з утеплювача.
Корисна порада
Перед тим, як утеплювати новий будинок, йому потрібно дати час на усадку - близько одного года.Пенопласт має високі теплоізоляційні, проте його паропроникність невелика. Тому в будинках з високим рівнем вологості всередині приміщень перед утепленням слід нормалізувати вологісний режим.