Як посадити живопліт.

За допомогою живоплоту можна захистити свою ділянку від пилу, снігу, сильного вітру, шуму і сторонніх очей, розділити ділянку на кілька зон або прикрити з їх допомогою непривабливі місця на ділянці. До того ж висаджування чагарників набагато економічніше, ніж будівництво різних видів огорож.
Інструкція
1
У першу чергу вирішіть, яку огорожа ви хочете. Якщо вам потрібні живі бордюри або перегородки, що розділяють територію всередині ділянки, то підійдуть невисокі чагарники (барбарис, кизильник, спірея, перстач). Якщо ви хочете мати на своїй ділянці паркан, що захищає від сторонніх очей і сильних вітрів, то виберіть високі чагарники (туя, бузок, ялина). Для кучерявою огорожі краще взяти жимолость або виноград.
2
Живі огорожі бувають формовані й свободнорастущие. Формовані найчастіше складаються з хвойних порід чагарників, добре захищають від вітру і пилу, але вимагають особливого догляду. Не менше двох-трьох разів на рік таку огорожа необхідно підстригати, надаючи їй необхідну геометричну форму. Свободнорастущие (натуральна) огорожа вимагає меншого догляду, частіше цвіте і краще росте, але швидко рідшає, через що порушується цілісність огорожі.
3
Посадка чагарників проводиться навесні, але вже восени почніть готувати грунт. Вирийте канаву там, де б ви хотіли посадити рослини. Канава повинна бути глибиною і шириною близько 60см. Якщо ви хочете висадити огорожа в два ряди, то краще викопати ями в шаховому порядку. За два дні до посадки додайте в канаву удобреному грунту. Для добрива підійде торф або перегній.
4
Посадіть чагарники, грунт навколо них трохи притисніть і рясно полийте. Якщо ви садите чагарники в один ряд (висаджування формованих огорож), то робіть це по мотузці, щоб огорожа була рівна. Відстань між чагарниками має бути однакова. Навколо них насипте шар тирси або кори - це захистить рослини від висихання.
5
Після посадки зробіть першу обрізання чагарників. Зріжте всі пагони, залишаючи 20-30 см від землі. Якщо у вас природна (свободнорастущие) огорожа , то обрізання досить проводити раз на рік. Якщо огорожа формована, то обрізання необхідно робити 3-4 рази на рік, а при сильному зростанні 10-12 разів. Надавайте чагарниках форму трапеції, коли верхнє підставу трохи вже нижнього.
Корисна порада
Рясно поливайте чагарники і кілька разів на рік удобрюйте їх.