Як відкрити невелике кафе.

Бути ресторатором не так складно, як це може здатися на перший погляд. Так, необхідно вирішити дуже багато питань, пов'язаних з відкриттям точки громадського харчування, і не зрозуміло, з чого ж починати. Основні моменти в структурованій формі представлені нижче.
Інструкція
1
Головне для невеликого кафе - приміщення. Тут вам належить вирішити, чи варто купувати/орендувати готовий громадське харчування, або ж вибрати будь-яке приміщення і потім вже перебудовувати його під свої потреби. Так чи інакше, ремонт буде потрібно. Основні критерії для приміщення - наявність двох туалетних кімнат, двох виходів, окремих кімнат під зали і кухню.
2
Після оснащення приміщення всім необхідним і приведення в порядок його комунікаційних систем приступайте до перепланування. Замовляючи проект у групи архітекторів і дизайнерів, будьте готові до того, що виробничі площі (зал зі столиками) скоротяться за рахунок вбиральні, складу, кухні і туалетних кімнат.
3
До цього моменту ви вже повинні розуміти, скільки коштує відкрити кафе , вірніше, у скільки це обійдеться особисто вам. Після цього приступають до створення унікального стилю, концепції закладу. Тут необхідно знайти баланс між індивідуалізмом і загальноприйнятими нормами. Адже відвідувач, заходячи в приміщення з вивіскою «Кафе», все ж очікує побачити звичні столики і стільці, а не авангардні побудови з химерними обрисами.
4
Необхідно оформити всі необхідні документи. Перед тим як відкрити кафе , необхідно обійти необхідні інстанції, такі як адміністрація, екологічна служба, пожежний нагляд, торгінспекція, податкова і водоканал.
5
Наступним важливим кроком буде отримання необхідних дозволів. Їх усього п'ять: дозвіл префекта, отримання ліцензії на торгівлю алкоголем, висновок СЕС, узгодження в Управі і висновок ОПГС. Найскладнішим з цих дій, очевидно, є отримання ліцензії. Комітет з ліцензування часто вимагає наявність охоронної сигналізації і сейфа, а у виділений на бізнес бюджет ці витрати зазвичай не входять.
6
Головне в кафе - це люди, які обслуговують клієнтів. І наймання персоналу - дуже складний процес, тому що вам належить з незнайомих людей з різними і часом суперечливими переконання створити згуртовану команду. Озаботьтесь пошуком ключових співробітників, таких як кухар і бармен, заздалегідь і не соромтеся перевіряти їх навички на практиці.
Зверніть увагу
Для відкриття кафе буде потрібно грамотно складений бізнес-план кафе. Саме в ньому прописані конкретні дії, а також розраховані всі статті витрат. Складати його краще самостійно, використовуючи міжнародний шаблон UNIDO.
Корисна порада
Витрати на перебудову приміщення, його ремонт чекають колосальні. Тому озаботьтесь тим, щоб договір з орендодавцем був розрахований на кілька років вперед - витрачатися на нове облаштування в іншому місці - значить поховати бізнес.Перед тим, як замовити проект дизайну, сходіть в інстанції, які контролюватимуть дотримання вимог до приміщення для громадського харчування. Попросіть в Росспоживнагляді надати вам відомості про те, відповідність яким ГОСТам і законодавчим актам вони перевірятимуть у вас перед откритіем.Стіль кафе і його цінова політика повинні бути взаємопов'язаними з асортиментом поданих страв і статусом відвідувачів.