Як спроектувати сад.

Для будь-якого власника заміської ділянки проектування власного саду - це важливий і захоплюючий момент. Деякі допускають одну загальну і важливу помилку - приступають до планування свого саду вже після того, як побудований будинок. А насправді планування має бути вироблено ще до того, як почалося будівництво. Адже інакше ви можете виявитися в ситуації, коли вийшов ділянку незручний, на ньому нераціонально використано простір, або ж, наприклад, ви відвели для квітника місце, яке завжди буде в тіні.
Інструкція
1
Перше правило - ще до того, як почалося якесь будівництво, вивчіть свою територію. Дуже важливо зорієнтуватися по сторонах світу, зрозуміти, як буде змінюватися освітлення вашої ділянки протягом доби, з'ясувати, яка грунт і рельєф, звідки і куди тече вода. Нерозумно буде створити штучну водойму на високому місці, а будинок проектувати там, де збиратимуться дощові води.
2
Тільки після цього можна приступати до проектування ділянки. Розбийте територію на функціональні зони, кожна з яких буде з'єднана доріжками. Наприклад, намітьте місце, де ви плануєте побудувати будинок, де буде альтанка, сарай для зберігання садових інструментів і техніки, де буде квітник, альпійська гірка, плодові дерева, можливо, грядки з полуницею або зеленню.
3
Виходячи зі складеного плану, необхідно відразу ж прокласти схему іригаційних споруд - канав, в яких будуть труби, що відводить зайву воду з ділянки. Якщо це не зробити, то в подальшому ви можете зіткнутися з великими проблемами.
4
На цьому ж етапі продумайте, де і як будуть проходити інженерні системи, що забезпечують освітлення ділянки, а також дозволяють підключати різноманітне обладнання, наприклад, насос для штучного ставка.
5
Плануючи зони своєї ділянки, пам'ятайте про те, що закриті і відкриті ділянки варто чергувати і пов'язувати системою доріжок. Якщо цього не зробити, то можна несподівано опинитися потім на селянському подвір'ї, де відразу поруч з будинком розташовані господарські будівлі, теплиці і альтанки, і десь зовсім в іншій стороні - велике порожній простір газону, яке не видно з ганку. Тому потрібно продумувати пропорції, узгоджуючи і з зручністю, і з естетикою.
6
Заздалегідь визначте, який тип чи стиль саду ви хочете отримати - від цього залежить і його проектування, і вибір рослин. Вивчіть рослини, які вам подобаються - чи не вийде так, що посаджена під вікном ялинка або саджанець за три роки вимахає в сильне дерево і закриє вам світло в будинку, а папороть, який ви вирішили посадити на відкритому просторі, не виносить прямих сонячних променів.