Як поводитися з цуценям.

Перша собака в будинку - завжди складний і цікавий досвід. Тим більше, якщо це щеня. Крихке і в той же час енергійне створення вимагає акуратної і впевненою турботи про себе.
Інструкція
1
Перший день в новому будинку Приготуйте будинок для цуценяти заздалегідь. Подбайте, щоб у нього було місце для сну. Це повинна бути лежанка або спеціальна корзина з підстилкою. Розташувати його краще всього в одній з кімнат (але не в спальні) або в передпокої, якщо дозволяє площа, але не на проході і не у двері. Собака на своєму місці не повинна заважати членам сім'ї, на своєму місці її не можна турбувати. Вам будуть потрібні також дві досить глибоких миски (обсяг залежить від розміру майбутнього вихованця), стійкі, нескользящие, Бажано на регульованою по висоті підставці. Рушники для лап і морди. Ну і зрозуміло, повідець і нашийник (шлейка) .Вперше опинившись у квартирі, щеня ретельно досліджує всі куточки вашого будинку. Відразу ж і непохитно позначте місця, в які собака не допускається (наприклад, спальня або вітальня), адже відучити підрослу собаку набагато складніше, ніж з перших днів створити потрібний стереотип поведінки.
2
Звикаємо один до одного Тепер ваш розклад залежить від ще одного члена сім'ї. Цуценя до трьох місяців рекомендують годувати шість разів на день. Розрахуйте норму корму відповідно до ваги і розділіть їй на кількість годувань. Правильну порцію корму щеня з'їсть приблизно за дві хвилини, не залишивши в мисці ні крихти. Після їжі щеня захоче в туалет. Знаючи це, ви можете швидко привчити його до порядності. Дійте наполегливо і послідовно: відразу ж після їжі виносьте цуценя на вулицю або садіть в лоток і хваліть за зроблені «справи». Виділіть півгодини в день навчання цуценя основним командам.
3
Щеплення та прогулянки Гуляти зі щеням на вулиці рекомендують не раніше, ніж зробите йому всі щеплення. Якщо це не зробив заводчик, доведеться зайнятися самим. Перше щеплення роблять в півтора-два місяці. За десять днів до цього потрібно дати цуценяті глистогінний засіб. Щеплення роблять через два-три тижні після першої. Ще через два тижні у цуценяти буде стійкий імунітет проти інфекційних захворювань. На прогулянках спускати цуценя з повідця можна тільки в безпечних і відносно безлюдних місцях. Щоб він не загубився, прикріпіть на нашийник бирку з вашим телефоном і адресою. Не дозволяйте сильно тягнути поводок. Коли собака підросте, це може доставити чималі проблеми. Не обмежуйте спілкування цуценя з іншими собаками і людьми. Він повинен зрозуміти, яке місце займає в цьому світі, і навчитися спокійно реагувати на все.
Зверніть увагу
Не можна піднімати цуценя за передні лапи. Якщо хочете взяти собаку на руки, то однією рукою треба брати під груди, а другий притримувати попу.