Як вибрати дрова.

Якщо ваш будинок обігрівається за допомогою пічного опалення, якщо у вас є камін або лазня - вам постійно необхідні дрова. Погані поліна принесуть у ваш будинок запах болота і цвілі, будуть погано горіти, диміти і залишати сажу на димоході. Щоб уникнути подібних проблем, дуже важливо правильно вибрати дрова.
Інструкція
1
Перед тим як купити дрова , огляньте їх, вони не повинні бути дуже важкими, це, швидше за все, означає, що вони зберігалися в сирому приміщенні. Якщо ви не збираєтеся відразу пускати їх у справу, складіть дровітні в сухому добре провітрюваному приміщенні і через деякий час вони самі просохнуть. Зверніть увагу, занадто легкими можуть бути дрова з гнилої або старезної деревини, при горінні вони будуть коптити і диміти.
2
Якщо вам потрібен жар і приємний запах, вибирайте березові дрова . Вони володіють одним з найвищих показників по теплопровідності, швидко і ефективно нагрівають приміщення, дезінфікують повітря і роблять його більш легким. При цьому ціна на них цілком демократична. Врахуйте, що береза залишає на стінках каміна і димоході багато сажі, тому незабаром вам можуть знадобитися послуги сажотруса.
3
Щоб швидко нагріти будь-яке приміщення і отримати довго тліюче вугілля, використовуйте дубові дрова . Їх важко колоти і розтоплювати піч, вони дорожче березових, але зате добре віддають тепло і горять тривалий час.
4
Якщо в димоході і на стінках печі накопичилася сажа, купіть вільхові або осикові дрова , вони розпушують щільну масу сажі, і вона випаровується сама разом з димом.
5
Крім того, врахуйте наступні особливості згоряння різних видів дерев: ялиця, ялина і тополя при горінні іскрять, а вишня, в'яз, ялиця і сосна димлять. Якщо ви заготовлює дрова самі, пам'ятайте, що дуб, граб, тис, в'яз, платан і вільха насилу колються, а кедр складно пиляти. Долготлеющіе вугілля дають дубові, грабові, кедрові дрова , тому вибирайте їх для камінів і мангалів. Для розпалювання використовуйте ялицеві, березові, соснові і ялинові дрова , вони дуже швидко приймаються і добре горять навіть в сирому вигляді.
6
Уточніть довжину дров і форму поставки. Дрова можуть бути довжиною від 20 см до 1 метра, вибирайте оптимальний розмір для вашої печі (можете виміряти довжину горнила за допомогою рейки). Дрова можуть поставлятися у вигляді колод або чурок, в такому випадку вам доведеться розпиляти їх самостійно і розколоти. Якщо ви не готові займатися важкою фізичною роботою на свіжому повітрі, вибирайте готові наколоті дрова , складені в акуратні дровітні.