Як зменшити шишку.

Шишки на тілі виникають в результаті забою м'яких тканин, часто це відбувається при ударі головою. Щоб не допустити утворення шишки в місці удару або значно зменшити її, скористайтеся наступними рекомендаціями.
Вам знадобиться
  • - холодний компрес;
  • - столовий оцет 7-9%;
  • - бодяга;
  • - спеціальні мазі;
  • - йод.
Інструкція
1
Запобігти появі шишки на місці удару допоможе холод. Чим швидше ви втечете до цього заходу, тим краще буде результат.Еслі в морозильнику є запас кубиків льоду, покладіть декілька кубиків в поліетиленовий пакет, оберніть зверху рушником і прикладіть до місця удару на 10-15 хвилин. При необхідності холодний компрес можна тримати до получаса.В разі відсутності кубиків льоду виручать звичайні продукти з морозильника, наприклад, заморожені овочі. Можна зробити аплікацію за допомогою плоского металевого предмета: вона також буде охолоджувати місце забитого. Крім того, до шишки можна прикладати рушник, змочений холодною водою, при цьому у воду добре додати трохи столового (7-9%) оцту.
2
Набряклість на місці удару добре знімає бодяга. Сушена трава продається в аптеці. В необхідну кількість трави додайте трохи води, добре розмішайте до консистенції сметани. Отриману суміш нанесіть на місце забитого місця. Змийте через 10-15 хвилин.
3
У домашній аптечці тримайте спеціальні мазі, такі як «Лиотон», «Троксівозін», «Гепариновая». Добре зарекомендував себе натуральний бальзам «Мірралгін», який не тільки допомагає шишці розсмоктатися, а й знеболює забите місце.
4
На другу добу на місці удару намалюйте йодом сітку. Такий захід викличе приплив крові до місця освіти шишки, і вона спаде швидше.
Зверніть увагу
При сильному ударі рекомендується звернутися до лікаря.