Як виростити цибулю севок. Як виростити на насіння цибулю сіянку.

Одні городники-любителі готують насіння цибулі (чорнушки) самостійно, не обриваючи цибулеві стрілки, що утворилися на деяких цибулинах, а дозволяючи їм рости і розвиватися аж до дозрівання насіння. Інші воліють купувати насіння в спеціалізованих магазинах, тому що там є широкий вибір сортів. Однак якого б походження не були насіння, вони не гарантують отримання високого врожаю цибулі-севка, якщо не дотримуватися правил посіву та вирощування. А такі правила існують.
Вам знадобиться
  • - деревна зола;
  • - марганцівка;
  • - гнойовий перегній або компост;
  • - торф;
  • - органічні і мінеральні добрива;
  • - мідний купорос;
  • - лійка з дрібною насадкою;
  • -
Інструкція
1
Проведіть обробку насіння лука . Для кращої схожості та захисту від хвороб, насіння перед посівом загорніть в тканинний мішечок і опустіть на 10-15 хвилин спочатку в гарячу воду (45-50 ° С), а після на 1-2 хвилини в холодну. Додатково можете наполягти в одному літрі води 2 ст.л. деревної золи і занурити в нього на 10-12 годин мішечок з чорнушкою. Сіяти після такої обробки можна через 2-3 дня.Еслі ви купили чорнушки на ринку, продезінфікуйте її. Для цього приготуйте блідо-рожевий розчин марганцівки і опустіть в нього насіння на 30 хвилин.
2
Підготуйте грядку для висіву чорнушки. Грядка повинна розташовуватися на відкритому сонячному місці. Севок добре виростає на ділянках, де раніше росли огірки, помідори, картопля, капуста, горох.Внесіте в грунт гнойовий перегній або компост (3-4 кг на 1 кв. м) і торф (2-3 кг). Не забудьте про мінеральні добрива, додайте на 1 кв. м по 1 ст.л. нітрофоски і суперфосфату і 3 ст.л. деревної золи. Розподіліть добрива рівномірно по всій ділянці, відведеному під грядку, і перекопайте грунт на глибину 18-20 см.
3
Сформуйте невисоку грядку шириною 1-1,2 м. Злегка утрамбуйте її лопатою. Пролийте розчином мідного купоросу (1 ст.л. на відро теплої води) з розрахунку 2 літри на 1 кв. метр. Прикрийте поліетиленовою плівкою на 1-2 дні.
4
Посійте насіння (у середній смузі Росії це роблять зазвичай 20-25 квітня). Для зручності промаркируйте грядку: відступите 10 см від краю і зробіть уздовж 3 борозенки на відстані 5 см один від одного. Глибина борозенок 2 см. Потім відступите 12-15 см і знову проведіть 3 борозенки вздовж і т.д. Таке розташування вважається найзручнішим для подальшого догляду за посевамі.Посейте насіння в борозенки і присипте землею. Злегка ущільніть верхній шар грунту і полийте грядку з розрахунку 2-3 л води на 1 кв. метр.
5
Подальший полив (до появи сходів) здійснюйте дуже обережно, щоб не розмити грядку і не вимити насіння з борозенок. Поливайте з лійки з самою дрібною насадкою один раз в три дні. Для забезпечення дружних і швидких сходів можете накрити грядку плівкою або покривним матеріалом в 1 шар.
6
Скоротіть полив при появі сходів. За сприятливої погоди в травні-червні поливайте грядку 1 раз на тиждень, а при жаркій і посушливої 2-3 рази на тиждень з розрахунку 6-8 л на 1 кв. м. У липні полив ще скоротіть, т.к. в цей період вже відбувається дозрівання цибулинок. Поливайте в міру підсихання грунту, не допускаючи в'янення пера.Для поливу використовуйте лійку з насадкою у вигляді дрібного сита, намагайтеся не поламати пір'я лука , вони у севка дуже ніжні, але саме вони допомагають формуватися цибулинки.
7
Якщо сходи дуже часті, обов'язково прорідити їх.
8
Рихлить грядку при надмірному ущільненні грунту. Якраз в цей період виявляться дуже до речі ті широкі міжряддя, які ви зробили при маркуванні. Рихлите грунт саме в них на глибину 3 см, намагаючись не зачіпати рослини.
9
Регулярно просапуйте грядку, не даючи вкоренитися бур'янам. Випаливая великі бур'яни, можна випадково висмикнути і сусідні цибулинки. Втім, цибулинки досить просто зрушити з місця, і вони зупинять ріст і загинуть. Перед прополкою гарненько пролийте грядку, щоб бур'яни віддалялися легко.
10
Підгодовуйте цибулю-сіянку. Розведіть в 10-літровому відрі 1 ст.л. рідкого гумату натрію (або 1 ст.л. сечовини, або 2 ст.л. добрива «Ідеал») і полийте грядку з розрахунку 3 л на 1 кв. м.
Корисна порада
Дозріває лук-севок в кінці липня - початку серпня. Візуально ви можете це визначити по пожовтіння і вилягання пера. Висмикнув севок і розкладіть тонким шаром на 1,5-2 тижні для просушування. Потім видаліть висохле перо, а цибулинки залиште для подальшого просушування ще на 3-5 днів. Така додаткова просушка охоронить севок від шейковой гнили і несправжньої борошнистої роси.Храніте цибулю-сіянку в картонних коробках при кімнатній температурі.
В європейських країнах вирощують цибуля прямо з насіння. Для цієї мети існують спеціальні сорти, які вимагають суворого дотримання агротехніки, інтенсивного використання добрив і засобів захисту від шкідників. Багато дачники використовують цю технологію і в Росії.
Інструкція
1
У середній смузі велике поширення одержав дворічний спосіб вирощування цибуля а. В перший рік займаються вирощуванням з насіння цибуля а-севка. Маленькі цибуля овкі висаджують після зимівлі. До наступного літа вони перетворюються в повноцінні цибуля Овіц. Якщо ж немає можливості виростити севок самостійно, то його можна придбати навесні на ринку. Ви можете купити достатню кількість посадкового матеріалу.
2
Хороший урожай зазвичай починається навесні, але для цибуля а - в подальші роки. Ця культура не любить одного місця. Повторний посів на тій же грядці найкраще робити через чотири роки. Інакше хорошого врожаю не буде. Садити рекомендується на тих грядках, де до цього росла капуста, огірки, помідори, кабачки і рання картопля.
3
часу посіву значно впливає на урожай. Садити найкраще в першу третину травня. Якщо посадка вироблятиметься пізніше, то відбудеться зниження врожайності. Рання посадка чревата утворенням стріл і цвітінням, знизити ймовірність яких допоможе зимове зберігання севка при температурі нижче 18 градусів.
4
Якщо севок невеликий, то його стрелкование менш імовірно. Великі цибуля овкі розміром більше півтора сантиметрів в діаметрі потрібно висаджувати в квітні - для отримання раннього зеленого пера. За кілька тижнів до посадки насіння потрібно підігріти. Робиться це протягом 8 годин при температурі 40-45 градусів. Це повною мірою підвищить стійкість рослин до хвороб.
5
Для цибуля а більше підходять сонячні місця, де є пухка грунт і рівний рельєф. Перед тим, як скопувати, ділянку потрібно підгодовувати. На квадратний метр потрібно внести приблизно п'ять кілограм перегною, по 30 грамів селітри і суперфосфату, 20 грамів хлористого калію. Якщо ви здійснюєте посадку на торф'яну грунт, то обов'язково подбайте про фосфорних добривах.