Як навчати дітей музиці.

Початкову музичну освіту покликане не стільки підготувати людину до майбутньої професійної діяльності у сфері культури, скільки виховати в ньому смак, розвинути особисті якості і підвищити загальний інтелектуальний і морально-етичний рівень. Тому пред'являються дітям вимоги досить демократичні.
Інструкція
1
зміркувати з віком дитини. Самим маленьким не намагайтеся відразу пояснити навіть елементарну теорію, оскільки в ній міститься надмірна кількість термінів. Діти до п'яти років точно не запам'ятають їх. У старшому дошкільному і молодшому шкільному віці ці терміни засвоюються легше, якщо зв'язати їх з чимось знайомим. Приміром, ключ ставиться на початку нотного стану, щоб ноти не вийшли і не розбіглися по сторінці.
2
Перші твори, які дитина може виконати, повинні містити тільки ритм, причому ускладнювати малюнок потрібно поступово. Спочатку навчіть його просто отстукивать дерев'яними ложками, маракасами, іншим ударним або шумовим інструментом рівні частки: чверті, восьмі, половинки. Будь ритм спочатку виконаєте самі, потім запропонуйте юному музиканту. Обсяг таких мелодій не повинен перевищувати 2-3 такту.
3
Частіше давайте дітям слухати твори класиків, відповідні їхньому віку: «Пори року» і «Дитячий альбом» Чайковського, «Пори року» Вівальді, «Петя і Вовк» Прокоф'єва і т.д. По можливості самі грайте і співайте твори, це справить більше яскраве враження на дитину. Але підійдуть і записи.
4
Аналізуйте твори. Запитуйте думку дитини про героїв музичних казок, разом малюйте їх портрети, обговорюйте характери. Змушуйте його пов'язувати слухові враження із зоровими.
5
З чотирьох-п'яти років почніть залучати дитину до вокального виконавства. Багато батьків для цієї мети віддають дітей в музичні школи і хорові студії. Однак заняття можна проводити і вдома, якщо ви самі володієте музичними навичками. В цьому випадку зверніть увагу, що спочатку діапазон творів не повинен перевищувати сексту.
6
Більшість педагогів дотримується методик, згідно з якими навчання дітей починається з виконання вузьких інтервалів (секунд і терцій). Однак прогресивно мислячі фахівці рекомендують спочатку співати з дітьми більш широкі інтервали: кварти і квінти. Проблема в тому, що різниця між двома сусідніми нотами, очевидна для дорослого, майже непомітна неопрацьовані вуха дитини. Звужувати інтервал потрібно поступово, добиваючись, щоб дитина співав чисто, без фальші.
7
Крім сольфеджіо і, власне, співу, зверніть увагу і на дихання дитини. У ранньому віці частіше використовується ключичное дихання (при вдиху піднімаються плечі і чути характерний призвук). Виключіть це явище. За допомогою спеціальних дихальних вправ навчіть дитину дихати грудьми і животом (відповідні частини корпусу повинні розширюватися, вдих короткий і безшумний). Особливо ефективна в цьому сенсі дихальна гімнастика Стрельникової.
8
Проводите заняття регулярно, стежте за їх тривалістю. Найефективніше займатися по 20-30 хвилин щодня, чим по дві години двічі на тиждень. Дитина не встигне втомитися і втратити інтерес до занять, а навички будуть постійно підкріплюватися і вдосконалюватися.