Як виміряти масштаб.

Щоб правильно визначити місце розташування об'єктів, зазначених на карті, потрібно знати масштаб, який був використаний при її складанні. Як правило, масштаб вказується в правому нижньому куті карти. Якщо він відсутній, ви можете визначити його самостійно.
Інструкція
1
Знайдіть на карті кілометрову сітку, щоб виміряти масштаб . Сторона кожного квадрата сітки дорівнює певному числу кілометрів. Щоб дізнатися це число, прочитайте підписи на виході ліній сітки у самого краю карти. Приміром, відстань між двома лініями кілометрової сітки умовно дорівнює 1 км.
2
Візьміть звичайну лінійку. Виміряйте скільки це відстань дорівнює по фату. Наприклад, воно становить 2 сантиметри. В такому випадку, щоб визначити масштаб , вам потрібно зіставити 2 отримані величини. Іншими словами: 2 см = 1 км, 1 см = 500 м, отже, масштаб дорівнює 1: 50000.
3
Перегляньте номенклатуру карти, щоб дізнатися масштаб . Сама по собі номенклатура - це чисельно-буквене назва карти. Кожному масштаб ному ряду присвоєно якесь конкретне значення. Наприклад, якщо в назві карти міститься М-35, це означає, що масштаб карти дорівнює 1: 1000000, якщо М-35-XI, то 1: 200000, якщо М-35-18-А- 6-1, то 1: 10000.
4
Як бачите, в даному випадку можна без додаткових вимірів визначити масштаб . Скачайте з інтернету повний список номенклатурних топографічних позначень. Цього буде цілком достатньо в разі наявності назви карти.
5
Визначте масштаб на карті за допомогою відомих відстаней. Даний метод полягає в наступному. На деяких картах є зображення кілометрових стовпів, розташованих на шосе. Щоб дізнатися масштаб , вам потрібно за допомогою лінійки виміряти відстань між цими стовпами, потім зіставити з отриманим значенням і перетворити в масштаб .
6
Ви також можете дізнатися масштаб карти за характерними ознаками. Наприклад, на всіх картах масштаб а 1: 200000 є позначення відстаней між населеними пунктами. Як і в попередньому випадку, виміряйте цю відстань лінійкою, а потім зіставте величину зазначену і величину отриману.