Як розібрати штекер. Як замінити штекер.

Так трапляється, що причина несправності будь-якого пристрою, будь то відеокамера, ноутбук або звичайний музичний плеєр, криється в порушенні роботи маленького непримітного електричного з'єднувача. Без штекера живлення від мережі просто не буде надходити в пристрій, тому, щоб його полагодити, треба вміти правильно його розібрати.
Інструкція
1
Зверніть увагу на корпус штекера . Справа в тому, що не кожен штекер піддається розбиранню. Корпуси бувають розбірні і нерозбірні, так що якщо у вас нерозбірний варіант, після ремонту ви не зможете відновити первісний естетичний вигляд.
2
Якщо у вашої штекера металевий корпус, акуратно зніміть пластикову, гумову або керамічну ізоляцію, не пошкодивши вміст. Зробити це можна за допомогою скальпеля (у випадку з пластиком або гумою). У випадку ж з керамічної ізоляцією її доведеться просто розбити, так що тричі подумайте перед тим, як це зробити, чи так необхідно розібрати штекер.
3
Якщо корпус штекера спочатку розбирається і виготовлений з гуми або пластику, акуратно скрутіть чохольчик штекера по різьбі, після чого вийміть металеву серцевину. У більшості випадку вона не являє собою нічого особливого і на перший погляд складається з металевої палички з прикрученими до неї проводками. Але, як відомо, все геніальне просто, і цей випадок - не виняток.
4
Розберіть конструкцію кабельного вводу. У будь-яких штекера х вона складатиметься з амортизатора кабелю, який не дозволяє того занадто сильно перегинатися, тим самим оберігаючи його від зламу. Також розкрийте спеціальний затискач, що утримує кабель від раптового виривання. Якщо роз'єм, куди вставляється штекер, розрахований на роботу у вологому або курній середовищі, то в кабельному вводі повинен бути передбачений ущільнювач для герметизації. Його також можна витягнути за допомогою викрутки і при необхідності замінити більш якісним.
5
Замініть несправні компоненти штекера і зберіть його в зворотній послідовності. Таким чином, можна самостійно полагодити штекер або зібрати один по-справжньому хороший електричний з'єднувач з декількох.
Штекери бувають розбірною і нерозбірними конструкції. Перші можна розібрати за допомогою викрутки, а то й зовсім без інструментів. Другі ж на розбирання не розраховані, але при бажанні розкрити можна і їх, хоча і з втратою товарного вигляду.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - невеликі пасатижі;
  • - кусачки;
  • - паяльник;
  • - термоусадочний кембрік;
  • - запальничка.
Інструкція
1
Перед розкриттям будь-якого штекера обесточьте всі пристрої, які кабель з'єднує між собою. Шнур, що допускає від'єднання з обох сторін, від'єднайте від обох з'єднуються проборов.
2
Для відкривання штекера стандарту DB виверніть два гвинти, простеживши при цьому, щоб не загубилися гайки. Розділіть корпус на дві половини. Потім зніміть дві скоби з іншими гвинтами, призначеними для привинчивания роз'єму до відповідної частини на приладі.
3
Щоб відкрити антенний штекер старої конструкції або роз'єм стандарту DIN, натисніть викруткою на фіксатор, щоб він зігнувся всередину корпусу. Після цього посуньте корпус в сторону кабелю. У штекера DIN також зніміть ту з половин циліндра, яка не закріплена.
4
Антенний штекер нової конструкції відкривайте, відвернувши і зсунувши ковпачок (у круглого роз'єму) або вивернувши два гвинти на дні і знявши кришку (у прямокутного). Кабель в таких штекерах приєднуються без пайки - за допомогою гвинтів.
5
Розбірні штекери стандартів RCA і Jack розбирайте відгвинчуванням і зрушенням ковпачка. Незважаючи на схожість їх з деякими сучасними антенними роз'ємами, приєднуються вони паянням.
6
З нерозбірних штекерів розкривати доцільно лише ті, які мають невелике число великих контактів. Для цього достатньо видалити з роз'єму кусачками оболонку, щоб дістатися до місць пайки. Після ремонту розбірні штекери збирайте в зворотному порядку, попередньо переконавшись у відсутності замикань. Нерозбірний ж штекер обтягніть термоусадочним кембриком.
7
Кабель, який можна від'єднати з обох сторін, продзвоните за допомогою омметра, перевіривши на відсутність не тільки замикань, але і обривів, а також на правильність з'єднання контактів один з одним. Потім, підключивши шнур до пристроїв, які він повинен з'єднувати між собою, переконайтеся, що вони правильно взаємодіють між собою у всіх режимах.
Зверніть увагу
Обесточьте штекер перед розбиранням. Будьте обережні при поводженні з інструментом. Нерозбірні штекери відкривайте тільки після закінчення гарантійного терміну на прилад або кабель. Пам'ятайте, що кабель колективної антени заземлений.