Як паяти шлейф.

Багато сучасні електронні прилади використовують багатожильні гнучкі шлейфи. Вони з'єднують окремі нерухомі і рухомі компоненти пристрою. Але дуже часто ці сполуки рвуться. У такому випадку не варто панікувати - відновити працездатність шлейфу простіше простого, якщо у вас є мінімальні навички поводження з паяльником.
Інструкція
1
Приготуйте каніфольно-спиртової флюс. Для цього подрібніть каніфоль в порошок і розчиніть в спиртовому розчині в співвідношенні одну частину каніфолі на шість частин спирту. Ретельно перемішайте, щоб каніфоль повністю розчинилася в спирті.
2
Візьміть ізоляційну пластину і приклейте до неї пошкоджену ділянку шлейфу за допомогою клею «Момент». Вона зробить цю ділянку більш жорстким і не допустить більше розривів в цій області.
3
Помістіть пошкоджену область під збільшувальне скло або мікроскоп і за допомогою скальпеля акуратно очистіть від ізоляції струмопровідні доріжки біля пошкодженої області. Зачистіть доріжки приблизно в міліметрі від місця розриву.
4
Після цього кистю нанесіть каніфольно-спиртовий розчин на очищені від ізоляції місця. Добре залудити і прогрійте паяльник і злегка торкніться їм цієї ділянки. Припою повинно бути мінімум, щоб не залити і не перемкнуть струмопровідні з'єднання доріжок шлейфа.
5
Візьміть тонкий провід в 0,15 мм, очистіть його від лаку і нанесіть на нього каніфольний розчин. Залудити його в 15-25 мм від краю і припаяйте до першої з краю пошкодженої доріжці шлейфа. Зігніть дріт, який припаюється до двох сторін доріжки так, щоб посередині провід підвівся на 1-1,5 мм над поверхнею шлейфа - так він не натягнеться після охолодження місця пайки. Починайте паяти шлейф з далекого від себе ушкодження.
6
Наростити шлейф в разі розриву його між рухомими частинами. Підберіть ідентичний шлейф необхідної довжини, з якого виготовте вставку. Обережно розріжте шлейф в місці пошкодження. Зачистіть і спаяти шлейф і вставку, як описано вище. Уважно стежте, щоб доріжки шлейфів ідеально збігалися. Після цього заізоліруйте клеєм оголені ділянки проводів в місцях пайки.