Як відремонтувати ресивер.

Основна і найпоширеніша несправність всіх ресіверів - неполадки в ланцюзі харчування і перетворювачі напруги. І якщо ваш ресівер не подає жодних ознак життя, то не поспішайте відносити його в ремонтну майстерню або викидати. З цією проблемою цілком можна впоратися самостійно.
Інструкція
1
Витягніть штекер і зніміть верхню захисну кришку. Переконайтеся, що гарантійний термін Вашого ресивера минув, тому що якщо це не так і ви зірвете пломбу, то потім ніяк не зможете домогтися справедливості від сервісного центру. Якщо ж гарантія ще діє, то чому б не вчинити по інструкції і не скористатися послугами ремонту від фірми.
2
Відкрийте кришку і огляньте плату харчування. Зверніть увагу на запобіжник, який зазвичай встановлюється на початку ланцюга (він може бути незвичною для вас форми - у всіх ресиверів різні). Дістаньтеся до запобіжника і перевірте його за допомогою тестера або мультиметра на розрив. Якщо згорів запобіжник, то придбайте в радіомагазині такий же, поміняйте його, і справу зроблено. Якщо ж справа не в ньому, то перевіряйте деталі далі по ланцюгу.
3
Перевірте тестером трансформатор. Для цього треба виміряти напругу на вторинній обмотці. Дуже часто проблема полягає в ньому. Якщо він несправний, то замінити його зможе не кожен і, можливо, варто віднести ресивер в майстерню.
4
Перевірте справність конденсаторів. Зазвичай вийшли з ладу конденсатори мають жовтуватий колір або маленьке коричневе пляма на підставі плати. Також ви можете визначити несправність конденсатора, порівнявши його виміряну і номінальну місткість. Якщо справа все ж у конденсаторах, просто замініть їх іншими за допомогою паяльника.
5
Перевірте зовнішню ізоляцію кабелю. Причиною неполадки може стати вода, яка потрапила в пошкоджений кабель від опадів і як по шлангу потрапила в ресивер. Уважно стежте за зовнішньою ізоляцією і періодично проводите візуальний огляд всієї довжини кабелю. Робити це треба протягом усього терміну служби пристрою.
6
Перепрошити ресивер. Такий спосіб придатний, якщо рідна прошивка злетіла і пристрій став просто зависати.