Як навчитися готувати варення з брусниці. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Ягоди брусниці не тільки дуже гарні, але й корисні для здоров'я. До їх складу входять різні сполуки марганцю, бензойна і складні органічні кислоти, а також дубильні речовини і вітаміни. Брусницю використовують при лікуванні атеросклерозу, легкої форми цукрового діабету, гіпертонічної хвороби та деяких форм гастриту. Приготоване з цих ягід варення зберігає практично всі їхні корисні властивості і володіє неповторним вишуканим смаком.
Вам знадобиться
  • 1 кг ягід брусниці;
  • 500 г цукру;
  • 500 мл води;
  • 3 г кориці;
  • 1 ч.л. лимонної цедри;
  • 3 бутони гвоздики.
Інструкція
1
Відокремте від гілочок брусничне ягідки, промийте їх під струменем холодної води і переберіть: видаліть сухе сміття, зіпсовані і недозрілі плоди. Знову промийте брусницю під проточною водою і відкиньте на друшляк, після чого розсипте ягоди на рушник, щоб вони повністю висохли.
2
Як навчитися готувати bваренье/b з strongбруснікі/strong "rel="gallery-step-images "> Візьміть каструлю невеликого розміру (на три-чотири літри), наберіть в неї 500 мл води і доведіть до кипіння. Невеликими порціями засинайте в окріп ягоди і проварюють їх по 3-5 хвилин, після чого обережно, щоб не роздавити, виймайте за допомогою шумівки і розміщуйте в спеціально підготовлений посуд (чашку, миску, каструлю). Ця процедура допоможе вам позбавити ягоди від легкого гіркуватого присмаку. У воду, в якій ви бланшувати брусницю, додайте цукор і, постійно помішуючи, варіть на повільному вогні 7-8 хвилин. У готовий сироп опустіть ягоди брусниці і варіть отриману суміш ще 15-17 хвилин, періодично помішуючи. Через певний час, вимкніть варення і відставте його на 2 години, щоб ягоди добре просочилися цукровим сиропом і дали сік.
3
Знову поставте каструлю з варення м на повільний вогонь і, нагрів до температури кипіння, варіть 15-17 хвилин. Дайте варенню повністю охолонути і знову доведіть до температури кипіння. Додайте в нього корицю, лимонну цедру і гвоздику. Варіть варення на повільному вогні до повної готовності, протягом 25-30 хвилин. При цьому його необхідно постійно помішувати, щоб виключити можливість пригорання. У готовому брусничним варення шкірка ягід стає прозорою, а крапля сиропу не розтікається по тарілці. У випадку, якщо сироп виявиться ще рідким, а ягоди вже будуть готові, вийміть брусницю з каструлі за допомогою шумівки. Після чого продовжуйте варити сироп до готовності, постійно помішуючи. Потім знову з'єднайте ягоди з сиропом і проваріть їх разом ще 1-2 хвилини. Гаряче варення відразу розлийте по підготовленим банкам і закатати. Приберіть в тепле місце на 7-8 годин.