Великий вірш: Як його запам'ятати.

З дитинства ми звикли заучувати вірші, розбиваючи їх на частини. Однак такий спосіб набагато менш ефективний, ніж спроби вивчити текст цілком, як би парадоксально це не звучало. Єдина складність такого способу - психологічний бар'єр, страх перед великим обсягом інформації. Зрозуміло, стих розміру «Євгенія Онєгіна» потрібно розбити на блоки, але кожен блок повинен бути самостійною смисловою одиницею.
Інструкція
1
Почніть, повільно і з інтонацією, вдумуючись в кожну строчку і представляючи прочитане, читати вірш . На цьому етапі не замислюйтесь про те, як швидко вивчити велику вірш , а просто читайте його як історію.
2
Як тільки ви прочитали вірш достатню кількість разів, щоб запам'ятати послідовність подій, відкладіть книгу і почніть переказувати цю римовану історію. Для того щоб вивчити вірш легко, не намагайтеся судорожно згадати наступну сходинку - це не сприяє запам'ятовуванню. Якщо затнулися, підглядайте в книзі. Але не вихоплюйте поглядом великі шматки тексту - підглядайте саме те слово, на якому ви запнулася. З кожним повторенням таких «білих плям» буде менше, а сам вірш буде поступово друкуватися у вашій пам'яті.
3
Розповідаючи вірш по пам'яті, ви помітите, що навіть строчки, з якими ви спочатку відчували труднощі, тепер згадуються без праці - мозок запам'ятав не так їх, скільки ваші емоції, випробувані в момент підглядання в книгу.
4
Таким методом ви дуже швидко завчіть як маленькі, так і великі вірші. Але стих, вчинений будь-яким способом, рано чи пізно забувається. Щоб зрозуміти, як вивчити вірш назавжди, необхідно мати уявлення про властивості людської пам'яті. Головні властивості описав Еббіхауз ще в 1885 році. Він не тільки склав «криву забування», а й визначив, що для заучування будь-якої інформації потрібно повторити її вивчення 5 разів, а саме: безпосередньо після заучування, через півгодини після цього, на наступний день, через 2 тижні і через 3 місяці.