Як знайти всі корені рівнянь в Excel.

Microsoft Excel являє собою додаток для роботи з електронними таблицями. Одне з найбільш значних його переваг - це можливість здійснення різних розрахунків з використанням вбудованих формул і функцій.
Вам знадобиться
  • - MS Excel.
Інструкція
1
Виконайте рішення нелінійного рівняння в Excel на прикладі наступного завдання. Знайти коріння полінома x3 - 0,01x2 - 0,7044x + 0,139104 = 0. Для цього спочатку виконайте графічне рішення рівняння. Відомо, що для вирішення такого рівняння потрібно знайти точку перетину графіка функції f (x) і осі абсцис, тобто необхідно дізнатися таке значення x, при якому функція звернеться в нуль.
2
Проведіть табулювання полінома на інтервалі, наприклад, від -1 до 1, візьміть для цього крок 0,2. Введіть у першу клітинку -1, в наступну -0,8, потім виділіть обидві, наведіть курсор миші на правий нижній кут, щоб з'явився значок плюса, і протягніть до тих пір, поки не з'явиться значення 1.
3
Потім в комірці праворуч від -1 введіть формулу = A2 ^ 3 - 0,01 * A2 ^ 2 - 0,7044 * A2 + 0,139104. За допомогою автозаповнення знайдіть y для всіх значень x. Виконайте побудову графіка функції за отриманими розрахунками. На графіку знайдіть перетину осі абсцис і визначте інтервали, на яких знаходяться коріння полінома. У нашому випадку це [-1, -0.8] і [0.2,0.4], а також [0.6,0.8].
4
Знайдіть коріння рівняння з допомогою послідовного наближення. Встановіть похибка обчислення коренів, а також граничне число за допомогою меню «Сервис» і вкладки «Параметри». Введіть початкові наближення і значення функції, потім викличте меню «Сервис», пункт «Підбір параметра».
5
Заповніть з'явилося діалогове вікно таким чином: у поле «Встановити в комірці» введіть B14 (посилання на клітинку, яка відводиться під шукану змінну), в полі «Значення» встановіть 0 (права частина рівняння), а в полі « Змінюючи значення комірки »введіть абсолютне посилання на клітинку A14 (комірка з формулою, за якою обчислюється значення лівої половини рівняння). Зручніше вводити посилання не вручну, а вибираючи потрібні комірки лівою кнопкою миші. Клацніть «ОК». На екрані відобразиться результат підбору. Пошук двох, що залишилися коренів зробіть аналогічно.