Як записатися в волонтери.

Сьогодні все більше молодих людей хочуть бути корисними і стають волонтерами. Волонтерський рух набирає обертів практично у всіх сферах життя, де потрібна допомога добровольців. І це не данина моді, це громадянська позиція. Щоб допомагати, не обов'язково володіти великими грошовими коштами і можливостями. Треба бути просто не байдужим до проблем чужих людей, вміти співпереживати, бути прикладом, добиватися результату.
Інструкція
1
Подумайте, яким конкретно напрямком ви хотіли б займатися. Якщо вам подобається спілкуватися з дітьми, ви можете відвідувати дитячі сирітські установи або лікарні. Така діяльність передбачає спілкування з дітьми, проведення свят, пошук грошових коштів та речей для поліпшення життя дітей. Якщо вам небайдужа доля самотніх старих, ви можете відвідувати будинки престарілих або працювати помічником у соціальних службах міста. Вам доведеться стати для пенсіонерів слухачем, помічником у вирішенні побутових проблем, консультантам з фінансових та юридичних питань. Притулки для тварин постійно потребують допомоги волонтерів. З тваринами необхідно гуляти, доглядати за ними, годувати, лікувати і знаходити їм нових господарів. Екологічні рухи привертають волонтерів для проведення масштабних акцій, наприклад, з прибирання парків і лісів, гасіння пожеж. Нове волонтерський рух стало залучати добровольців для пошуку зниклих дітей. Громадських рухів зараз багато і у кожного є можливість знайти напрям до душі.
2
Пошукайте волонтерський рух у своєму місті. Знайти таких людей можна на соціальних форумах або сайтах. Як правило, там завжди можна знайти анонси майбутніх заходи і поїздок, звіти про виконану роботу, прохання про допомогу. Там ви можете запропонувати і свої послуги. Напишіть лідеру руху листа, в якому вкажіть, чим би ви могли бути корисні. Припустимо, намічається поїздка в дитячий будинок, а у вас велика містка машина і ви готові перевезти необхідні речі. Або ви можете провести для дітей майстер-клас з квілінгу, показати спектакль, пограти в футбол, зробити дівчаткам модні стрижки, навчити хлопчиків паркуру. А може, ви готові пожертвувати деяку суму грошей або щось купити. У кожному разі, проявіть ініціативу і вас обов'язково запросять до групи.
3
Знайдіть благодійний фонд, який привертає до своєї роботи добровільних помічників. Робота в фонді дасть вам можливість набратися досвіду соціальної роботи. І хоча на початковому етапі вам не будуть доручати серйозних справ, ви зможете побачити зсередини, як же робляться добрі справи. А це по-справжньому важка праця. Згодом ви зможете змінити добровільну роботу на офіційну, ставши повноправним членом фонду (там буває велика текучка кадрів через великого обсягу роботи і невеликий оплати).