Як змінити кодування документа. змінити кодування в ворд.

«Кодуванням» називають вказівку на одну з таблиць з наборами символів (цифр, букв, знаків, недрукованих символів і т.д.). Ці таблиці різні додатки використовують при збереженні і читанні текстів. Якщо збережений у одному кодуванні документ буде прочитаний з використанням будь-якої іншої, то дуже ймовірно, що замість тексту користувач побачить нечитаний набір значків, часто званий «крякозябри».
Вам знадобиться
  • Текстовий процесор Microsoft Office Word.
Інструкція
1
Використовуйте текстовий процесор Microsoft Office Word для зміни кодування збереженого у файл документа . Ця програма крім своїх «рідних» doc і docx може працювати з великою кількістю форматів, тому малоймовірно, що він не зможе прочитати документ, який вам потрібно перезберегти.
2
Запустивши Word, натисніть клавіші Ctrl + O і за допомогою відкрився діалогу знайдіть і завантажте в текстовий процесор потрібний файл. За умовчанням це додаток використовує Юнікод - найбільш універсальну на сьогодні кодування. Якщо відкривається документ був збережений в який-небудь інший, то Word спробує її пізнати. Якщо з цим виникне проблема, то ви побачите діалогове вікно, в якому буде потрібно візуально підібрати зі списку правильний стандарт.
3
Розкрийте меню текстового процесора і виберіть пункт "Зберегти як». У діалозі виберіть місце зберігання документа , в полі «Ім'я файлу» введіть його назву, а в випадаючому списку «Тип файлу» виберіть рядок «Звичайний текст».
4
Натисніть кнопку «Зберегти» і Word виведе на екран діалогове вікно, за допомогою керуючих елементів якого ви зможете задати потрібну кодування. Зробивши це, натисніть на кнопку OK і процедура перекодування буде завершена.
5
Якщо кодування потрібно змінити в веб-документі, що використовує для формування виведеної у вікно браузера сторінки мова розмітки гіпертексту (HTML - HyperText Markup Language), то слід змінити відповідний тег. Відкрийте вихідний код і за допомогою функції пошуку знайдіть слово charset. Поруч з ним (через знак рівності) повинна бути вказана поточна кодування документа - замініть її потрібним вам значенням.
6
Якщо ж вона взагалі не вказана, то додайте відповідний метатег в заголовну частину документа (перед тегом ). Додається рядок повинен виглядати так: Тут задана Юнікод-кодування utf-8, але ви можете замінити її на ту, яка вам вимагається.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UsucpQh9UxE