Як повернути передоплату за товар. Як повернути передоплату через порушення терміну поставки.

Купуючи товар за передоплатою, необхідно знати, що дані суспільні відносини регулюються ст.23.1 Закону РФ «Про захист прав споживачів». У цьому випадку споживач оплачує покупку, а продавець передає товар у встановлені терміни. Якщо цього не сталося, то ви маєте повне право вимагати повернення передоплати.
Інструкція
1
Укладіть письмовий договір про покупку товар а по передоплаті. Маючи його на руках, ви зможете без проблем довести свою правоту в разі невиконання своїх умов продавцем. Якщо немає можливості скласти подібну угоду, то попросіть виписати вам квитанцію про передоплату, в якій в обов'язковому порядку вказується термін поставки товар а.
2
Зверніться до продавця у встановлений термін і отримаєте товар . Якщо він не надійшов, то вимагайте повернути передоплату в повному обсязі. Також можна обговорити можливість перенесення термінів, при цьому необхідно підписати додаткову угоду або отримати нову квитанцію.
3
Напишіть письмову вимогу на ім'я продавця, якщо вам відмовляють у поверненні передоплати, посилаючись на різні причини. Вкажіть в заяві повне найменування купується товар а, дату надання передоплати, встановлену дату отримання товар а і його ціну. Відзначте, що продавець порушує права споживача і зобов'язаний буде виплатити пеню, яка нараховується з дня, коли повинна була відбутися передача товар а.
4
Вимагайте відшкодування збитків, які ви понесли через неотримання сплаченого товар а. Наприклад, вам довелося придбати дану продукцію в іншого продавця за велику вартість. Різниця цін і становитиме завдані збитки.
5
Передайте письмову вимогу продавцеві під розпис. Для цього складіть його в двох примірниках, на яких продавець ставить дату отримання заяви. Також можна відправити його поштою, зберігши квитанцію про відправку.
6
Зверніться до суду з позовною заявою, якщо продавець не розглянув ваші вимоги у встановлені законодавством десять днів. У цьому випадку вкажіть суму передоплати до повернення, нараховані пені та отримані збитки. Пред'явіть до суду всі наявні у вас докази, а також копію вимоги, яке передавалося вами продавцю.