Як перевірити конфігурацію комп'ютера. де знайти конфігурацію на своєму комп'ютері.

Кожному користувачеві комп'ютера бажано знати його конфігурацію. Наприклад, при покупці відеоігри або будь-якого іншого софта обов'язково потрібно читати мінімальні вимоги до програми, і тільки якщо вони підходять під конфігурацію вашого комп'ютера, купувати її. Також якщо у вас несправності з комп'ютером і ви вирішили звернутися в службу технічної підтримки, то у вас обов'язково запитають про конфігурацію вашого ПК, перш ніж давати інструкції по усуненню тієї чи іншої проблеми.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма AIDA64 Extreme Edition.
Інструкція
1
Базовими компонентами комп'ютера є процесор, оперативна пам'ять, відеокарта і чіпсет системної плати. Дізнатися перші три компонента можна, використовуючи стандартні засоби операційної системи. Для визначення типу процесора і кількості оперативної пам'яті виконайте наступні кроки. Натисніть по «Мій комп'ютер» правою кнопкою мишки. В контекстному меню виберіть «Властивості». Відкриється вікно, в якому ви зможете подивитися інформацію про процесор і про кількість ОЗУ. Дізнатися про чіпсет материнської плати ви можете з технічної документації до вашого комп'ютера.
2
Визначити модель відеокарти можна так. Натисніть по неактивного ділянці робочого столу правою кнопкою мишки. Далі виберіть «Властивості», якщо у вас Windows XP, або розширення екрану, якщо Windows 7. Після відкрийте вкладку «Додаткові параметри». З'явиться вікно, де ви зможете переглянути інформацію про вашу відеокарту.
3
Ще один спосіб дізнатися базову конфігурацію комп'ютера такий. Натисніть «Пуск». Далі виберіть "Всі програми", потім - "Стандартні". У стандартних програмах виберіть «Командний рядок». У командному рядку введіть dxdiag. З'явиться вікно, в якому ви зможете переглянути основну конфігурацію вашого ПК.
4
Найповнішу інформацію про конфігурацію вашого комп'ютера можна подивитися за допомогою спеціальних програм. Скачайте з інтернету і встановіть на свій комп'ютер програму AIDA64 Extreme Edition.
5
Запустіть програму. AIDA64 потрібно кілька секунд, щоб зібрати інформацію про вашу систему. Після цього ви опинитеся в головному меню програми. У правому вікні основного меню виберіть «Комп'ютер», після чого - «Сумарна інформація». Через кілька секунд відкриється вікно, в якому буде практично вичерпна інформація про конфігурацію вашого комп'ютера . Вікно буде розділено на кілька розділів, в кожному з яких буде інформація по конкретному компоненту.