Як вибрати хом'ячка.

Хомяк - відмінне домашня тварина: не займає багато місця, виглядає мило, невибагливий в догляді, коштує недорого. Але потрібно відповідально підійти до вибору вихованця, щоб в майбутньому не було проблем з його здоров'ям, вихованням та доглядом за ним.
Інструкція
1
Існує декілька видів хом'яків: джунгарські, сирійські, хом'ячки Кембелла. Перед тим як купувати тварина, дізнайтеся докладну інформацію про кожен вид, почитайте правила догляду за ними, подивіться, як вони виглядають. Наприклад, сирійські дуже товариські, вони швидко звикають до господаря і вимагають багато уваги. Джунгарских часто тримають парами, знайомими з раннього віку.
2
Якщо ви визначилися з видом майбутнього хом'ячка , вирушайте за покупкою. Купувати дрібних гризунів найкраще в спеціалізованих зоомагазинах, де продають здорових тварин. В таких місцях вам можуть розповісти про особливості хом'яків, описати умови їх утримання, порадити корми, клітки та інші необхідні приналежності. На ринку таких рекомендацій вам не нададуть.
3
Вибираючи хом'яка, звертайте особливу увагу на наступні характеристики: стать, вік, здоров'я. На думку фахівців, небажано брати маленького звірка віком менше трьох тижнів, вони ще не можуть нормально харчуватися і самостійно доглядати за собою. Подорослішали хом'яків старше трьох місяців теж не потрібно купувати, їх складніше приручити.
4
Купувати завжди краще одну особину, якщо ви не збираєтеся розводити хом'яків. Різностатева пара буде розмножуватися, а одностатева ділити територію. Але джунгарські і карликові хом'яки добре уживаються один з одним.
5
Якщо стать тварини для вас важливий, навчитеся визначати його. По-перше, можна відрізнити самців від самок з поведінки - хлопчики спокійні, повільні, дівчатка метушаться, швидко бігають і рухаються більш нервово. По-друге, можна оглянути низ живота тварин: у самців він більш витягнутий, ніж у самок. Крім того, ви можете помітити, що у хом'яків жіночої статі два отвори знаходяться близько.
6
Ретельно перевірте здоров'я тварини. Шерсть хом'яка повинна бути сухою, чистою, без залисин, очі - ясними, без гною. Огляньте анальний отвір звірка, воно не повинно бути брудним, інакше є ймовірність, що він страждає інфекцією або глистами, які з часом можуть погубити його. Крім того, про здоров'я скаже поведінка хом'яка - він не повинен бути млявим. Вдень вони часто сплять, тому складно відрізнити здорових особин від хворих. Приходьте вибирати хом'ячків ввечері, щоб мати можливість поспостерігати за ними.
Корисна порада
Принести тварина додому можна в картонній коробці з тирсою або спеціальної перенесенні.