Як зробити кулінарну книгу.

З часом у більшості господинь накопичується добра сотня улюблених рецептів різних страв, до них додаються численні хитрощі і тонкощі приготування деяких продуктів, поради подруг і майстрів, багато іншого. Погодьтеся, все не згадаєш. Пора задуматися про створення власної кулінарної книги.
Інструкція
1
Купіть в магазині канцтоварів товстий зошит в клітку. Найкраще підійде та, що на пружині - в ній легше перевертаються сторінки. Також хороша зошит зі знімними блоками. Завжди можна додати додаткові аркуші, до того ж продаються блоки з різнокольоровими роздільниками, що дуже зручно.
2
Запасіться кольоровими фломастерами, простим олівцем, авторучкою, лінійкою, гумкою. Пронумеруйте сторінки. Визначте необхідну кількість розділів. Правильніше всього починати книгу , як і всякий прийом їжі, з закусок і салатів. Другий розділ зазвичай присвячується перших страв, далі йдуть другі страви і гарніри, потім десерти та напої. Виділіть окремий розділ під рецепти зимових заготовок, лікувальних відварів і настоянок.
3
На першій сторінці намалюйте таблицю мір продуктів, так вона завжди буде у вас під рукою. Кожен розділ книги оформите у власному стилі і гамі. На першу сторінку розділу приклейте смужку кольорового паперу відповідного кольору. Вам буде зручніше орієнтуватися в записах.
4
Акуратно перепишіть свої рецепти, дотримуючись розділів. Не старайтесь записувати докладно, якщо в цьому немає крайньої необхідності. Користуйтеся загальновідомими скороченнями, наприклад: ст. - Стакан, ст.л. - Столова ложка. Робіть позначки навпроти особливо улюблених вами або вашими домочадцями страв. Записуйте спостереження з приводу приготування або складу страви, його особливості.
5
Наприкінці оформите короткий зміст. Обов'язково зробіть закладку з тасьми, прикріпіть її до задній обкладинці. Оформіть обкладинку вашої кулінарної книги так, як підкаже фантазія. Можна обклеїти її картинками на кулінарну тему, квітами з тканини або паєтками і намистинами. Якщо бажаєте, можете також оформити кожен розділ, зробити фотографії тих чи інших приготованих вами страв, вклеїти їх у книгу .
Дуже незвичайним подарунком може стати книга, написана і зроблена самостійно. Можна порадувати дитину, виготовивши збірка його малюнків і наївних оповідань. Це буде унікальний твір, який ви можете прикрасити і обробити за своїм смаком.
Вам знадобиться
  • - саморобний прес;
  • - ножівка по металу;
  • - смужки тканини;
  • - клей;
  • - нитка.
Інструкція
1
Зберіть весь накопичений матеріал і розподіліть його по порядку. Перший і останній аркуші книги повинні бути чистими. Складіть листочки в стопку. Добре, якщо всі вони одного формату. Якщо ж листи різні, обріжте виступаючі нерівні краї канцелярським ножем. Не тисніть сильно на інструмент, повторюйте плавні і легкі рухи, тоді папір не помнеться.
2
Затисніть стопку паперу в пресі. Корешковая її частина повинна виступати не більше ніж на сім міліметрів. Чи не затискайте блок сильно. Ножівкою по металу посередині майбутнього корінця зробіть пропив глибиною близько п'яти міліметрів. Через кожні п'ять сантиметрів в обидві сторони від першого робіть наступні пропили.
3
Нитку складіть вчетверо, її довжина в такому вигляді повинна більш ніж в три рази перевищувати довжину корінця. Торець промажьте клеєм і заповніть їм пропили. Виріжте три-чотири смужки тканини і покладіть між пропилами на клей. Нитка закріпіть пресом і змійкою укладіть в пропили. Ще раз промажте торець корінця книги клеєм. Залиште виріб сушитися.
4
Для виготовлення обкладинки візьміть щільний товстий картон і міцну матерію для корінця. Смужку тканини наклейте на торець книги. Обкладинку з'єднайте з блоком за допомогою першої та останньої чистих сторінок, обмазаних клеєм. Тепер всю книгу покладіть під прес.
5
Прикрасьте обкладинку аплікацією, орнаментом або об'ємним зображенням. Якщо ви хочете зробити стильну і оригінальну книгу , спробуйте замість картону взяти тонкі аркуші фанери, прикрасивши їх випалюванням або барвистим малюнком. Зверху покрийте виріб лаком. Замість тканини на корінці в цьому випадку можна використовувати бамбукову серветку.
6
Обкладинку можна зробити навіть металевої з об'ємною гравіюванням. Картонне «обличчя» книги можна обтягнути хутром або обклеїти оксамитової матерією, таке декорування сподобається дівчинці. Фантазуйте і робіть ексклюзивні книги, які прикрасять будь-яку полицю.