Як додати текстуру в 3d Max.

3d max є повнофункціональної системою для операцій з тривимірною графікою. Завдяки великій різноманітності своїх можливостей і високій якості відтворюваних об'єктів її можна по праву вважати однією з кращих в світі. При роботі з нею можуть виникати різні питання, наприклад, такі як редагування або додавання текстур. Пара рад і трохи практики - і все вийде.
Інструкція
1
Створіть для своїх текстур окрему папку. Пропишіть до неї шлях через Customize - Configure User Patch - External files - add. У цю папку ви будете скидати всі знайдені в мережі текстури. Таким чином, не буде потреби додавати в стандартну бібліотеку все викачане. Просто зберігайте їх у окремій папці і додавайте в програмі шлях до них. Також ви можете кинути текстури в папку Maps. Вона прописана автоматом і буде сама додавати текстуру .
2
Для додавання нових матеріалів текстури відкрийте Material Editor, потім натисніть кнопку Get Material. Відкриється вікно, в якому треба натиснути Material/Map Browser і встановити перемикач Browse From в Mtl Library. Після цього натисніть Open і вкажіть шлях до потрібного файлу з розширенням MAT. Перед вами відкриються матеріали, що містяться в завантаженої бібліотеці.
3
Скористайтеся режимом View Large Icons, який можна включити за допомогою однойменної кнопки вгорі вікна. Так ви зможете краще розглянути матеріали. Після того як ви вибрали матеріал, перетягніть його в Material Editor.
4
Щоб додати текстурам обсягу, натисніть кнопку М, внизу вікна в maps натисніть другий none, клацніть Bitmap і поставте свої текстури. Після цього натисніть Modifier List і виберіть Map Scaler. Там буде параметр Scale, який можна вибирати на свій розсуд залежно від бажаного ефекту.
5
Відкрийте редактор матеріалу та в утилітах Asset Browser (там, де зображення молоточка). В Asset Browser знайдіть необхідну текстуру і просто перетягніть її в сферу матеріалу. Таким чином потрібна текстура автоматично додасться.
6
Скористайтеся навчальними програмами для роботи з програмою 3d max. Їх безліч в мережі. Деякі з них можна знайти за посиланнями www.3dray.ru, www.mir3d.org.ua, www.civfantastics.ru.
Багато користувачів програми Adobe Photoshop користуються можливістю без швів заповнити малюнком виділену область. Для цього застосовується Текстура (Patterns). В програмі є стандартні набір текстур, але при бажанні можна встановити і інші візерунки.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно скачати вподобані текстури з інтернету. Існує безліч сайтів, на яких ви зможете це зробити абсолютно безкоштовно. Викачані файли мають розширення * .pat. Зберігати їх краще в спеціально створену папку, щоб потім було зручніше встановлювати.
2
Тепер відкрийте програму Adobe Photoshop, виберіть інструмент «Заливка» (Paint Bucket Tool). Потім в рядку атрибутів, у вікні «Заливка» (Fill) виберіть пункт «Візерунок» (Pattern).
3
Відкрийте панель із стандартними текстурами і натисніть праворуч на кнопку зі стрілочкою. Відкриється меню, внизу якого є список завантажених візерунками. Спробуйте натиснути на вподобане назва, погодитеся з заміною і подивіться які текстури завантажаться.
4
Щоб завантажити викачані вами текстури, натисніть на кнопку «Завантажити візерунки ...» і вкажіть шлях до потрібної папки. Виберіть файл і натисніть «Завантажити».
5
Опустивши смугу прокрутки вниз, ви побачите завантажені візерунки. Вибирайте потрібний і за роботу!
Корисна порада
Натискаючи на кнопку «Завантажити візерунки ...», ви додаєте текстури до вже наявних, а кнопкою «Замінити візерунки ...» - міняєте їх на вибранние.Для того щоб відновити первинну картину, слід натиснути кнопку «Відновити візерунки ...».