Як виробляється скло.

Про склі знали ще в 7000 роках до нашої ери. Саме цим періодом датуються знайдені скляні намиста в Стародавньому Єгипті. Проте, заводи з виготовлення скла з'явилися тільки в 17 столітті. Найвідомішими є два способи отримання скла: метод Фурко та Флоат. У наш час метод Фурко майже не використовується, тому опишемо процес отримання скла методом Флоат.
Вам знадобиться
  • - спеціальне виробниче обладнання.
Інструкція
1
Підготуйте сировину. Для цього суміш із сировинних компонентів помістіть в піч і розбавте водою. Це необхідно для того, щоб потрібні компоненти відокремити від сторонніх домішок.
2
Далі сировина розплавте: спочатку плавьте при температурі близько 1500-1600 ° С, потім видаліть бульбашки газу з розплавленого скла, далі, щоб було зручніше протягувати розплав через спеціальну ванну з оловом, охолодіть його до в'язкості.
3
Сформуйте поверхню скла. Для цього в підготовлену ванну з оловом, яке розплавлене (глибиною 6-10 міліметрів, не вище), вилийте рідке скло. Товщину майбутнього скла можна регулювати кількістю розплаву, вилитого в ванну. Ванна повинна бути виконана у вигляді стрічки. Розплав скла і рідкий метал не змішуються через високу в'язкості. Саме це властивість забезпечує для обох матеріалів поверхню контакту ідеально гладку. А це, в свою чергу, гарантує високу якість поверхні скла.
4
Заключний етап - відпал та різання скла. Спочатку отриману стрічку скла повільно охолоджують до температури різання. Після чого наріжте необхідних розмірів листи скла.
Зверніть увагу
У зв'язку з тим, що вищеописаний спосіб отримання скла є промисловим і плавка скла проходить при високій температурі, необхідно дотримуватися техніки безпеки при роботі з виробничим обладнанням і перед роботою одягнути спецодяг.
Корисна порада
Можна отримати скло синього або зеленого кольору, а також будь-який відтінок від коричневого до бронзового. Для цього в процесі виготовлення необхідно додати речовину, яка дає необхідний відтінок. Можна виготовити армоване скло, що містить всередині металеву сітку. Таке скло буде пожаростойкий і безпечним - навіть якщо воно почне тріскатися, то арматура не дасть йому повністю зруйнуватися.
Виготовлення скла - досить складний і трудомісткий процес, що вимагає певних умов (високотемпературні печі та ін.) І специфічних матеріалів, а також спеціальних навичок і умінь. Саме тому виробляти скло в домашніх умовах вельми складно і практично неможливо. Але не варто засмучуватися, існує маса можливостей самостійного виготовлення декоративного скла або сувенірів з нього.
Вам знадобиться
  • Скло, фарби, смола.
Інструкція
1
Підготуйте скло, будь-яку фарбу для нього і речовину. В якості останнього можна придбати звичайну недорогу поліефірную смолу.Возьміте будь-яке просте прозоре тонке скло. Його можна знайти в самих різних місцях, наприклад, розшукавши відходи на підприємстві, старі рами, келихи і т.д.
2
Подрібніть скло. Це можна зробити за допомогою молотка. Для цього візьміть скло, укладіть його на кінець щільної тканини, накрийте іншим кінцем і тихенько постукайте молотком до повного подрібнення. Висипте подрібнену масу в ємність і додайте туди сполучна речовина і свій барвник. Приготуйте будь невеликі форми.
3
Викладіть отриману масу зі скла, барвника і сполучної речовини в форму і дочекайтеся повного застигання. В якості форми можна використовувати дитячі пластмасові формочки, форми для випічки з алюмінію або сталі, а також безліч інших пристосувань, у тому числі і паперових.
4
Вийміть отриманий застиглий скляний прямокутник з форми. Таким чином, вийшла прямокутна плитка декоративного скла. У разі, якщо вами застосовується форма з паперу або картону, необхідно після вилучення скла промити її теплою водою до повного усунення прилип паперу. Можна робити декоративні скла будь-якої форми (круглої, квадратної, прямокутної, трикутної і т.д.).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FPrwyswN5BM
Зверніть увагу
Отримані сувеніри можна класти в вазочки в якості прикраси домашнього або офісного інтер'єру, дарувати друзям, родичам, колегам або просто використовувати в якості декорацій помещенія.Кроме зазначеного вище способу виготовляти декоративне скло в домашніх умовах можна шляхом склеювання шматочків кольорового скла безбарвним клеєм в єдину об'ємну композицію. Так виходять красиві, цікаві, унікальні заготовки для вітража.