Як зробити каркас даху.

Збірка каркаса даху для вашого заміського будинку, дачі або невеликої прибудови повинна починатися з попередніх розрахунків розмірів всіх елементів майбутньої конструкції. Для того щоб виконати такі розрахунки правильно, ви повинні знати кут нахилу вашої майбутньої даху і її габаритні розміри.
Вам знадобиться
  • ? дошки для монтажу опорної конструкції;
  • ? дошки для виготовлення крокв;
  • ? конькова дошка;
  • ? дошки для обшивки каркаса даху;
  • ? куточок;
  • ? будівельний рівень;
  • ? моток мотузки;
  • ? молоток;
  • ? ножівка по дереву;
  • ? цвяхи.
Інструкція
1
Кріпите по периметру даху вашої будівлі опорні дошки, які й послужать основою для всієї конструкції каркаса . Для точного горизонтального розташування таких дощок при їх монтажі використовуйте будівельний рівень. Опорні дошки кріпляться безпосередньо до перекриття даху за допомогою цвяхів.
2
Вашої наступним завданням є розташування на необхідній висоті так званої коньковой дошки. Для того щоб вирішити це питання якісно, вам буде потрібно кілька допоміжних елементів: дві вертикально-виставлені дошки, розташовані точно по центру вашої майбутньої даху (до них ви якраз і приб'є коньковую дошку на потрібній висоті).
3
Розрахувавши крок розташування крокв, почніть їх монтаж, починаючи з фронтонних конструкцій. Дошки для крокв кріпляться в двох місцях: до опорної дошці на підставі даху і до конькової дошки під потрібним нахилом. Важливо точно дотримуватися вибраний крок крокв і монтувати їх без перекосів у вертикальній площині.
4
Починаючи з верхньої частини отриманої конструкції даху, закріпіть на кроквах дошки для обшивки. При розташуванні цих дощок, які можуть мати меншу, ніж крокви, поперечний переріз, також необхідно точно дотримуватися обраного кроку.
5
Демонтуйте допоміжні конструкції і відпиляйте кінці кроквяних дощок на однаковій відстані від основи даху (таку відстань має бути попередньо розраховане з урахуванням величини відступу краю готової даху від стін вашої побудови).
Зверніть увагу
Небажано використовувати для крокв і підстави даху стикуватися з декількох частин дошки. В іншому випадку навантаження, які відчувають ці елементи конструкції даху, можуть привести до їх деформації і навіть поломці.
Корисна порада
Для кріплення крокв до гребеневої дошки їхні краї відпилюються під потрібним кутом. Відповідні запили на кроквах робляться і в тих місцях, якими вони кріпляться до дошки підстави даху.
Якщо ви задумали зробити дах своїми руками, в першу чергу правильно сплануйте і розрахуйте всі геометричні характеристики каркаса . Виготовляйте дерев'яний каркас, оскільки він найбільш простий в монтажі і більш легкий, ніж металевий, при цьому є дуже надійним і практичним.
Інструкція
1
Для зручності використовуйте допоміжні каркасні елементи, які згодом будуть видалені. В кути, в які упреться каркас даху, встановіть кілька вертикальних балок. Потім на них розмістіть поперечні горизонтальні балки. У підсумку ви створите ідеальний паралелепіпед.
2
Далі натягніть будівельні нитки, які виконуватимуть роль рівнів для монтажу каркаса . Якщо дах кутова, зробіть одну поперечну балку по самому центру даху, до неї прикріпіть всі інші похилі елементи.
3
Бічні балки кріпите рівномірно з обох сторін, щоб уникнути перекосу. Якщо ж дах більш складної форми, крім балки в центрі, обов'язково розмістіть та інші несучі балки.
4
Кріпите балки цвяхами 200 мм. Це створить міцне з'єднання. Заздалегідь підготуйте упори, в які упрутся ваші балки в краю даху. Для цього виготовте спеціальні куточки і прибийте їх прямо до «підлозі» даху.
5
При виготовленні каркаса пам'ятайте, що він служить для передачі зусиль через стіни і колони на фундамент будинку. На каркасі даху тримаються всі елементи покрівлі, тому будьте уважні при проведенні розрахунків і обчислень можливих статичних навантажень.
6
Збір каркаса починайте з виготовлення крокв на перекритті. На вище описану конструкцію з допоміжних балок встановіть два комплекти крокв, що і стане основою каркасної системи. На стропіли, точніше перпендикулярно їм, укладіть обрешітку або опалубку, або більш великі елементи - плити та панелі.
7
Пам'ятайте, що монтаж дерев'яних конструкції можна виготовляти з складальних одиниць - готових рам каркаса , секцій перегородок, що скорочує термін монтажу і здешевлює його.