Як вивчити вірш за 5 хвилин.

Багато школярів і дорослі відчувають труднощі при заучуванні вірша напам'ять. Для швидкого запам'ятовування вірша необхідно підключити до роботи зорову, моторну і слухову пам'ять одночасно. Як вивчити вірш за 5 хвилин?
Інструкція
1
Прочитайте вірш вголос вдумливо і уважно кілька разів (від 2 до 5 разів), відразу виявляючи основну тему. При читанні вишиковуйте асоціативний ряд предметів і хронологічний порядок дій, описаних в ньому. Після прочитайте вірш повільніше, вдумуючись в слова. Якщо ви легше сприймаєте вірш на слух, попросіть когось прочитати його вам. Або запишіть вірш на диктофон, щоб пізніше без проблем прослуховувати його кілька разів.
2
Розбийте кожне рядочки на частини (по два рядки). Проговорите перший рядок, потім другу, а потім обидві ці рядки разом. Також зробіть з подальшими рядками, щоразу додаючи по одному рядку. Тепер проговорите всю частину (стовпчик). І так продовжуйте до кінця вірша. У підсумку продекларує вірш повністю. Потім ще раз прочитайте його 2-3 рази.
3
Починайте вчити вірш перед сном. Навіть якщо вам здається, що ви нічого не запам'ятали, насправді це не так. Вночі підсвідомість «розкладе все по поличках», і ви на свій подив вранці зможете без праці відтворити прочитаний напередодні текст. У багатьох людей ефективним є заучування вірша, займаючись абсолютно сторонніми справами. У цей момент пам'ять вибірково запам'ятовує текст, не звертаючи уваги на машинально вироблені людиною дії.
4
Повторюйте завчений вірш через короткі проміжки часу. Якщо щось не вдається згадати, пропускайте. Після ви заповните прогалини, прочитавши вірш ще раз. І так далі, поки не продекларіруете без помилок.
5
Незважаючи на простоту методу запам'ятовування, запишіть у вигляді шпаргалки слово, з якого починається піддається вашому запам'ятовуванню строфа. Це допоможе в потрібний момент згадати цілий рядок і далі.
6
Пам'ятайте, що в такому способі заучування необхідно постійно тренуватися і намагатися задіяти підсвідомий рівень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W5D1nTdEHdI
Зорова, слухова і моторна пам'ять у людини розвинені не однаково. Щоб якомога швидше вивчити вірш, необхідно задіяти всі перераховані види пам'яті.
Інструкція
1
Прочитайте вірш вголос два-три рази - уважно і вдумливо. Уявіть описувані в ньому події або картини як можна яскравіше. Відкладіть текст хвилин на 10-15 і ще раз прочитайте.
2
Перепишіть текст, при цьому промовляючи те, що пишете. Надалі працюйте тільки з текстом, який написали своєю рукою. Читайте вірш по закінчених смисловим одиницям - пропозицій (якщо вони довгі) або чотиривіршам. Повторюйте після прочитання, відклавши листок з текстом в сторону. Не виходить - читайте і повторюйте до тих пір, поки не запам'ятаєте перший чотиривірш. Після цього візьміться за другу строфу і повторіть напам'ять обидві строфи разом.
3
Продовжіть за тим же алгоритмом: запам'ятали третю строфу - повторіть три строфи разом і переходите до запам'ятовування четвертою. Таким чином додаючи до вивчений текст послідовно по одному чотиривіршу, зможете вивчити весь вірш.
4
Особливу увагу приділіть переходам між строфами. Запишіть читається повний текст вірша на диктофон і прослуховуйте по одній строфі, повторюючи почуте. Така робота буде ефективніше читання, якщо краще засвоюють інформацію на слух.
5
Не старайтесь вивчити всі строфи без відпочинку, набагато продуктивніше відбувається запам'ятовування, якщо процес заучування переривається 10-15-ти хвилинними перервами через кожні дві-три строфи. Повторивши пару раз вивчений вірш, займіться іншими справами. Повторіть вірш на ніч ще два-три рази. Це буде сприяти відкладенню вчиненого в довгу пам'ять.
6
Вранці постарайтеся розповісти вірш, попередньо не повторюючи його. Якщо щось не пригадується - пропускайте, згадайте самостійно все, що зможете. Після цього візьміть написаний текст і, прочитавши вголос два-три рази, повторіть напам'ять.
Зверніть увагу
Чим частіше будете вчити напам'ять, тим тренированнее стане пам'ять, і процес запам'ятовування нової інформації буде проходити швидше.
Корисна порада
Спробувавши перераховані способи, постарайтеся знайти той, який підходить більше, виходячи з особистих здібностей. Ви прискорите процес запам'ятовування, роблячи основний упор саме на цьому способі.