Як боротися з дефектами мови.

Якщо ваша дитина гаркавить або має будь-якої іншої дефект мови, покажіть його логопеда. Можливо, це пов'язано з тим, що він не міг вчасно перейти від одного типу ковтання до іншого. Як же боротися з дефектами мови?
Інструкція
1
Для початку навчіть дитину правильно ковтати. Виконуйте разом з ним нескладні вправи, і функції ковтання прийдуть в норму.
2
Посадіть свого крихітку перед дзеркалом. Нехай він тримає голову прямо, злегка відведіть йому плечі назад. Коліна повинні бути зігнуті, ноги і ступні - разом. Робіть вправи щоденно, в повільному темпі з повторенням від 20 разів і більше.
3
Наприклад, запропонуйте малюкові злегка відкрити рот і почати облизувати верхню і нижню губи, а потім водити мовою від одного кута до іншого. Тепер нехай спробує дістати язиком перегородку носа, підборіддя.
4
Розкажіть крихітці ще про один вправі, наприклад, коли малюк посміхається і відкриває рот, нехай гладить широким кінчиком язика небо від зубів до горла. При цьому поясніть йому, що нижня щелепа у нього не повинна рухатися.
5
Запропонуйте йому посміхнутися, відкрити рот і кінчиком мови «почистити» верхні зуби зсередини рухами вправо-вліво. Попросіть дитину знову посміхнутися, відкрити рот, а потім кінчиком язика впиратися по черзі в кожен верхній зуб з внутрішньої сторони.
6
Проекспериментуйте іншим вправою, наприклад грою в конячку. Для цього нехай малюк посміхнеться, потім відкриє рот і поклацати кінчиком язика, показуючи, як цокають коні. Рот при цьому повинен бути відкритий, а кінчик язика не витягнуть і не загострений. Слідкуйте, щоб язик не підвертався всередину, а нижня щелепа залишалася нерухомою. Цю вправу потрібно виконувати як мінімум 60 разів.
7
Для боротьби з дефектами промови може допомогти вправою і з простим кулькою з хліба. Покладіть його на кінчик язика дитини і попросіть робити ковтальні руху, одночасно як би утримуючи його.
8
Пам'ятайте, для тренування губ, язика, м'якого піднебіння і глотку підростаючому маляті дуже корисно жувати тверду їжу. Тому щодня давайте дитині сиру моркву, яблука, ріпку, сушки або м'ясо шматочками.