Як доглядати за кімнатної пальмою.

Пальми, що прикрашають своїми пір'ястими або віяловими листям зимові сади - рослини тропічній та субтропічній кліматичних зон, досить вимогливі до умов утримання. Існує ряд загальних правил по догляду за цими рослинами, застосовних до вирощування пальм будь-якого виду в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - перегній;
  • - пісок;
  • - торф;
  • - листова земля;
  • - дернова земля;
  • - деревне вугілля.
Інструкція
1
У природних умовах деякі пальми можуть вирости до величезних розмірів. В умовах квартири навряд чи вдасться виростити пальму, ширина листа якої складає близько двох метрів, однак навіть мініатюрному рослині з цього сімейства вимагається просторе, добре освітлене приміщення. Притените пальму від прямих сонячних променів.
2
Температура повітря, підходяща для пальм взимку, залежить від того, в якій кліматичній зоні росте цей вид в природі. Рослини, що походять з субтропіків, потребують взимку в більш низькій температурі, ніж тропічні пальми. Проте жоден з видів пальм не любить протягів і переохолодження коренів, тому не варто розмішати горщики з цими рослинами під кватиркою або на холодному підвіконні.
3
Пальми - вологолюбні рослини, влітку їх слід поливати часто, взимку - трохи рідше. Для рослин, які в період спокою переносять у прохолодні приміщення, полив рекомендують заміняти обприскуванням. Листя пальм, що містяться в теплі, теж слід обприскувати з обох сторін, оскільки ці рослини погано переносять сухе повітря. Зволожувач повітря, поставлений в приміщенні, де росте пальма, допоможе зробити атмосферу в кімнаті більш підходящої для цих рослин.
4
Кімнатні пальми погано переносять пошкодження коренів, стовбура і листя. Інакше кажучи, які вишикувалися пальму не можна вкоротити як драцену, обрізавши верхівку рослини. Крім того, не рекомендується обрізати підсохлі через нестачу вологи в повітрі або грунті кінчики листя пальм. Засихаючі листя слід зрізати з рослини тільки після того, як лист повністю засохне.
5
Молоді пальми слід пересаджувати в новий горщик або діжку щороку, рослини старше трьох років пересаджують один раз в чотири роки. При пересадці коштує оглянути коріння пальми і акуратно видалити підгнилі. Якщо коріння рослини розрослися в ширину і притиснулися до стінок старого горщика, пересадите пальму в ємність ширше. Якщо коріння витягнулися вниз і утворили подушку навколо дренажу, підберіть для рослини більш високий горщик.
6
Пальми садять в грунт, змішаний з однієї частини перегною, такого ж об'єму піску і торфу, двох частин листової і двох частин дернової землі. Додайте в ґрунтову суміш подрібнений деревне вугілля. У горщик, призначений для посадки пальми, покладіть дренаж, поверх якого слід покласти шар піску. На пісок можна викладати грунтовий субстрат.
7
Деякі квітникарі рекомендують обрізати при пересадці коріння, які утворили щільну подушку в нижній частині горщика. Роблять це за допомогою гострого садового ножа. Відразу після пересадки пальми не слід підгодовувати.
Пальма - вельми поширене кімнатна рослина, яка широко застосовується для декорування приміщень. Пальма здатна вирости до декількох метрів у висоту, проте вирощувані в домашніх умовах екземпляри не досягають подібних розмірів.

Пальма - рослина досить невибаглива, догляд за ним нескладний, тому воно часто зустрічається як в будинках, так і в громадських установах. Проте абсолютно без уваги жодне рослина не обійдеться, тому необхідно знати, як доглядати за пальмой.В природних умовах пальми зазвичай ростуть в тропічному або субтропічному кліматі, часто в безпосередній близькості до морських узбереж. Будинки пальму слід розміщувати в світлому місці з достатнім доступом свіжого повітря. Взимку, зрозуміло, пальма може перебувати тільки в закритому приміщенні, але влітку її рекомендується виносити на відкрите повітря - на балкон, в сад і т.п. В особливо спекотні дні її варто ставити в тінь або створювати над нею тінь штучно. Пальми погано переносять посуху, тому необхідно підтримувати достатній ступінь зволоженості повітря. Для цього поруч з пальмою можна поставити резервуар з водою, а можна і скористатися спеціальними зволожувачами воздуха.Почва для пальми не повинна бути перезволоженого: влітку її зволожують через день, взимку не частіше разу на тиждень. При надмірному зволоженні корінь пальми і підстава стебла починають гнити. Літо в грунт слід додавати слабкий розчин квіткових або органічних добрив раз в два тижні. Практично це все, що необхідно робити, щоб доглядати за пальмой.Молодую пальму щорічно пересаджують (навесні або восени), доросла рослина можна пересаджувати один раз в два-три роки. Для пересадки готується спеціальна грунтова суміш: в неї входять дві частини дернової землі, дві частини листової, одна частина перегнійної і одна частина песка.Размноженіе пальми в кімнатних умовах вкрай важко, так як проростання насіння вимагає постійного підігріву грунту і великій вологості повітря.