Як вибрати димар.

Димохід, створюючи природну тягу, служить для відводу з приміщення продуктів згорання палива. Від правильного підбору матеріалу виготовлення, і монтажу димаря залежить безпека і продуктивність всієї системи опалення.
Інструкція
1
Цегляний димохід використовується з давніх часів. Необхідність в ньому виникла, коли люди почали опалювати будинки печами і камінами. Однак правильно викласти димохід під силу тільки справжньому майстрові-пічник, а знайти такого сьогодні - завдання не з простих. До того ж, цегляні димоходи не підходять до більшості сучасних опалювальних агрегатів. Цегляний димар вимагає більш ретельного догляду, а прямокутне або квадратне розтин в поєднанні з шорсткістю поверхні стінок каналу ускладнює проходження газів.
2
Гідною альтернативою цегельному послужить димар з жароміцної нержавіючої сталі. Він набагато легше свого попередника, тому не вимагає зведення додаткового фундаменту. Труби для сталевого димаря легко монтуються і підходять для роботи з різними модифікаціями печей і казанів. Стійкі до корозії, довговічні труби мають оптимальний розмір перетину для видалення відпрацьованих газів. Гладкість стінок перешкоджає осіданню на них сажі, а кругла форма каналу, на відміну від квадратної і прямокутної, не дає можливості утворюватися місцевим завихрень, які заважають руху газових потоків.
3
Димохід з керамічних шамотних труб, обгорнутих нержавіючої сталлю або легким бетоном, має ті ж якості, що сталеве пристрій. Елементи шамотних систем складаються з внутрішньої труби, заснованого на базальтових породах ізоляційного шару і зовнішнього кожуха з нержавіючої сталі або легкого пінобетону. Вартість такого димоходу, яка трохи вище сталевого, окупається більш тривалим терміном експлуатації.
4
Для любителів екзотики сучасний ринок пропонує димар зі скла. Основною перевагою його є абсолютна відсутність корозії. Проте в даний час покупка даної системи і її монтаж вимагають значних грошових витрат.