Як сісти на шпагат.

Шпагат - досить складне гімнастичну вправу. Потрібно затратити певну кількість часу і сил, щоб зробити його чітко і правильно. Існує декілька простих видів розтяжок, які допоможуть кожному сісти на шпагат, не травмувавши м'язи і зв'язки.

Інструкція
1
Встаньте прямо, зробіть випад, подавши одну ногу далеко вперед. Покладіть руки на підлогу. Слідкуйте за тим, щоб задня нога була прямою, оскільки ви повинні повністю спиратися на передню. Переконайтеся в тому, що ваше коліно знаходиться на одному рівні з кісточкою. Затримайтеся в цьому положенні на 10 секунд. Далі випрямити обидві ноги і потягніть руки до землі. Також побудьте в такому положенні близько десяти секунд. Зробіть три таких підходу. Поміняйте ноги і повторіть весь процес заново.
2
Ляжте на спину і постарайтеся втягнути в себе живіт. Підніміть праву ногу так високо, наскільки це можливо. Попросіть когось потримати вашу лежачу на підлозі ногу. Потім скажіть, щоб підняту ногу теж обхопили і потроху направляли до голови. Переконайтеся в тому, що ваш помічник не робив різких поштовхів. Тут важливо здійснювати повільні поступальні рухи. Слідкуйте за тим, щоб нога залишалася завжди прямий і напруженою. Послабте її і повторіть ще пару разів. Поміняйте ноги і виконайте 2 додаткові повторення.
3
Покладіть на підлогу два складених килимка. Залиште між ними невеликий простір (приблизно в ширину ноги). Опустіться на коліна на краю одного килима. Витягніть праву ногу через відкритий простір так, щоб вона опинилася на іншому мате. Розташуйте руки за головою і почніть робити полушпагат. Відкритий простір між матами буде надавати великий тиск на м'язи, що сприятиме кращій розтяжці. Затримайтеся в даному положенні близько хвилини, а потім поміняйте ноги.
4
Робіть полушпагат на щоденній основі. Ваші м'язи та сухожилля будуть поступово адаптуватися до нового виду навантаження. Вам потрібно весь час закріплювати прогрес і сідати якнайнижче з кожним разом. Приділяйте растяжкам кожен день не менше 15-20 хвилин. З часом ви вже зможете сісти на повний шпагат.
Корисні поради

Пам'ятайте про те, що не варто допускати сильних больових відчуттів в процесі тренування.