Як повернути кредит достроково.

Дострокове погашення кредиту в більшості банків можливо як повне, так і часткове. Для часткового погашення може бути встановлений ліміт - не менш певної суми. У багатьох банках передбачені комісії за дострокове погашення кредиту. Однак законність їх справляння деякі юристи ставлять під сумнів, відомі й випадки, коли позичальники домагалися її повернення через суд.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - гроші;
  • - банківська карта і банкомат (при внесенні коштів через це пристрій);
  • - комп'ютер і доступ в інтернет (при переказі грошей через інтернет-банкінг).
Інструкція
1
Якщо ви хочете повністю або частково погасити кредит достроково, внесіть на свій рахунок необхідну суму. Найшвидші і дешеві способи це зробити - через касу банку або його банкомат (за наявності карти, в деяких банках є і пристрої, що дозволяють вносити гроші на рахунок без картки, якщо клієнт вводить його номер). Вони зазвичай не припускають ніяких комісій за внесення грошей або їх переклад. Є і різні альтернативи. Повний набір способів внесення грошей за кредитом ви завжди можете уточнити у своєму банке.Прі достроковому погашенні всього кредиту обов'язково зателефонуйте в банк або відвідайте його найближчого відділення і уточніть, яка сума повинна бути внесена на рахунок для цієї мети. Вона може виявитися трохи більше, ніж вам здається, за рахунок різних комісій за обслуговування, додатково відсотків, що набігли, пені та штрафів за наявності прострочення і т. П.
2
Після зарахування грошей на рахунок (дізнатися, що вони туди надійшли, ви можете за допомогою смс-інформування, якщо у вас підключена ця послуга, або іншими способами: по телефону, через інтернет-банкінг або при особистому візиті в банк ) обов'язково відвідайте банк і повідомте про своє бажання зробити повне або часткове дострокове погашення кредиту . Вам запропонують заповнити заяву за формою банку. Інакше банк спише з вашого рахунку тільки мінімальний платіж. Решта грошей теж нікуди не подінуться, але списувати їх будуть у розмірі мінімального платежу в кожен крайній термін його надходження на рахунок. А це менш вигідно для вас, ніж варіант дострокового погашення. Адже ваша заборгованість буде зменшена тільки на суму мінімального платежу, а на решту суми будуть нараховуватися відсотки.
3
При частковому достроковому погашенні кредиту банки зазвичай пропонують клієнтам два варіанти: або зменшення мінімального платежу при тому ж терміні кредитування, або скорочення цього терміну при незмінному мінімальному платежі. Який з них краще, вирішувати вам.
4
Якщо ви достроково погашати кредит повністю, переконавшись, що гроші списані з рахунку, візьміть в банку довідку про відсутність у вас зобов'язань перед ним по закритому кредитному продукту. Найчастіше для цього потрібно буде відвідати банк, але деякі кредитні організації беруть замовлення на неї по телефону і висилають документ на вказану вами адресу або доставляють в своє відділення за вашим вибором. Цю довідку і всі документи, що підтверджують платежі по кредиту, зберігайте протягом трьох років. Іноді між банками і колишніми позичальниками виникають непорозуміння. У таких випадках наявні у вас документи послужать доказом, що ви нічого не повинні. Три роки становить термін позовної давності у справах такого плану.