Як доглядати за кроликом-велетнем.

Назва породи «кролики-велетні» говорить сама за себе. Ці прекрасні представники фауни є великими братами всіх відомих маленьких вухатих пухнастиків. Налічується більше десятка порід довговухих гігантів. Догляд за цими красенями не складає особливих труднощів.
Інструкція
1
Тримати вихованця слід в просторій клітці. Не варто забувати, що це насправді велетень кролячого світу. Щоб перевірити, чи адекватна клітина розмірами кролика, поспостерігайте за ним. Якщо гігант може спокійно встати і зробити 2-3 стрибка, то розмір клітини йому підходить.
2
На дно покладіть солому, стружку, тирсу або спеціальний спресований наповнювач, шаром до 5 см. Якщо дно сітчасте, то додавайте в раціон кролика вітаміни групи B, а так само стежте, щоб вихованець не обморозив лапки.
3
Житло кролика має бути чистим. Використовуйте скребок, щітку, лопатку та інший інвентар. Мінімум 2 рази на рік проводите дезінфекцію клітини. Для цього використовуйте різні очисники, які можна купити в ветеринарній аптеці. Для зменшення кількості бруду в клітці привчите кролика до лотка (використовуйте металеві ванночки висотою до 10см). Після кількох днів спостереження поставте туалет в той кут, який обере ваш вихованець. Як правило, проблем з цим не виникає.
4
Миску для харчування краще вибрати керамічну, а поїлку - крапельну. Харчування має бути збалансованим і різноманітним. Годуєте велетня свіжою їжею. В раціон входять: овочі та фрукти, особливо морква, яблука, буряк, варену картоплю і, звичайно, капуста. Годувати можна будь-яким видом (крім червонокачанної), але не перегодовуйте, так як це може призвести до летального результату. Свіжа трава (кульбаба, полин, подорожник, лопух) і гілочки з листям - це обов'язкова вітамінна добавка. Влітку - гілки берези, горобини, акації, верби, а взимку - сіно (повинно бути постійно і в необмежених кількостях) і хвойні соснові лапки.
5
Протипоказані: наперстянка, дурман, блекота, молочай, конвалія, а так само кисла, гостра і солона їжа. Не слід давати і квасоля з ревенем. Вода в клітці повинна бути завжди!
6
Кролям необхідно сточувати зуби, тому покладіть в клітку шматок деревини (найкраще фруктових дерев). Вічно зелені ж дерева отруйні.
7
Регулярно підстригайте кролику кігті. Зробіть вакцинацію від міксоматозу, вірусного геморагічного захворювання, пастреріллеза. Вигулюючи кролика (по дому і на вулиці), не забувайте про поводок. І пам'ятайте, головне в догляді - це увага, любов і турбота.