Як написати лист-презентацію.

Лист-презентація, яке ви можете написати потенційному партнеру по бізнесу, замовнику або клієнту, є по суті рекламою вашого підприємства. Але до такої реклами довіри значно більше, оскільки вона адресна і розсилається від імені конкретної людини - керівника фірми, який підтверджує достовірність викладеного своїм підписом.
Інструкція
1
Цей лист, як і будь ділова папір, має бути оформлене відповідно до ГОСТ Р 6.30-2003. Пишіть його на бланку компанії, де вказано її повне найменування, реквізити, контактні телефони та поштову електронну адресу. Почніть його з адресного звернення на ім'я та батькові і слова «Шановний».
2
У першій, вступній частині листа-презентації коротко розкажіть про своє підприємство: з якого року воно працює на ринку, з якими підприємствами співпрацює, згадайте зарубіжне партнерство, якщо воно є. У тому випадку, якщо ваше підприємство брало участь у всеросійських і міжнародних виставках і тим більше є його призером, обов'язково відобразіть і цей факт.
3
Розкажіть про ту продукцію, товари і послуги, які пропонує ваша компанія. Відобразіть ті переваги, які вони мають у порівнянні з тим, що пропонує ринок. Описуйте їх так, щоб людина, що читає ваше лист-презентацію, підсвідомо переймався упевненістю в тому, що ви - вигідний і надійний партнер, якого не можна упускати і що співпраця з вашим підприємством обіцяє не тільки матеріальну вигоду, буде сприяти розвитку бізнесу, а й престижно. Добре, якщо ви проіллюстріруете сказане графіками, діаграмами, таблицями, які підтвердять викладене.
4
Ви повинні не тільки розповісти про діяльність вашого підприємства, а й зацікавити читача у співпраці з вами. Викладіть ті ділові пропозиції, які можуть бути цікаві вашому респонденту. Продемонструйте свою зацікавленість у співпраці, але при цьому перерахуйте ті вигоди, які матиме і він. Якщо ви плануєте зустріч з цією людиною для обговорення питань, що становлять взаємний інтерес, то відразу запропонуйте терміни її проведення. Ви також можете викласти приблизний порядок і план співробітництва в разі подальшого згоди. Перед таким діловим напором встояти практично неможливо.
Написання сценарію презентації необхідно для укладення більшості важливих угод. Залучення інвестицій можливе лише при високому рівні розуміння потенційних інвесторів бізнес-процесів вашого підприємства. Для цього презентація повинна справити на них враження, представити необхідні аргументи.

Використання mind-карт

Карта інтелекту (mind-карта) - ефективний спосіб організації інформації. Вона створюється наступним чином. Береться аркуш паперу, в центрі вказується тема презентації. Від центру в різні боки «виростають гілки» - основні категорії, про які необхідно розповісти вашим інвесторам. Наприклад, «Доходи», «Витрати», «Ризики» і «Документи». Самі гілки діляться на маленькі відгалуження. Так ваша презентація отримує нелінійну структуру. Ви можете виділяти ключові моменти розповіді, створювати на основі mind-карт лінійні тексти або роздавати саме «дерево інтелекту» своїм партнерам.

Школа Джобса

Стів Джобс - один з найбільших майстрів проведення ділових презентацій у світі. Йому вдавалося створювати справжні бізнес-вистави. Однак за видимою легкістю і невимушеністю ховалися місяці наполегливої праці. Сценарій же самих презентацій створювався неделямі.Сценарій «по Джобсу» включає в себе три основні моменти, про які потрібно розповісти. Розбийте свою історію на три ключові пункти. Постарайтеся пов'язати їх з історіями зі свого життя, з подіями компанії або цікавими розповідями. Кожну думку бажано викласти красиво, але озаглавити максимально короткими заголовками (з декількох слів). Заголовки «по Джобсу»: «тисяча пісень в кишені», «сьогодні ми винайшли телефон». Використання в тексті сценарію ключових заголовків не тільки допоможе структурувати інформацію, але і створить позитивне враження про вашу роботу.

Сценарій в LaTEX

LaTEX - професійний текстовий процесор, створений для типографських цілей. Ця програма дозволяє створювати професійні презентації, книги, брошури; оформляти документи і створювати бізнес-плани. Завантажити LaTEX можна з офіційного сайту разработчіка.Установіте і запустіть програму. Відкрийте пункт New ppt, вкладку Add plan. Тепер можна приступити до складання професійного сценарію презентації. Можна додавати потенційні питання, частини виступу по хвилинах і яскраві висновки. Потім всю цю інформацію можна розсортувати по слайдах, спливаючим діалоговим вікнам і звуковим повідомленнями.

Репетиція

Після того, як текст презентації буде готовий, основні пункти будуть розмічені, можна приступити до репетиції. Не потрібно нехтувати цим відповідальним процесом - від того, як ви будете готуватися, залежатиме результат всієї роботи. Потрібно навчитися викладати факти та висновки, розроблені при складанні сценарія.Хорошіе помічники в ході репетиції: відеокамера, годинник і диктофон. Спочатку повчіться укладатися в певний час, не пред'являючи великих вимог до стилю викладу. На цьому етапі не так страшна поспіх, помилки і слова-паразити. Набагато важливіше вкластися в обумовлений время.Далее можна зняти пробну спробу на камеру (або записати промову на диктофон). Спробуйте відстежити свої помилки, підправити сценарій і виступ. Саме так чинили кращі оратори, політики і бізнесмени всього світу перед найуспішнішими виступами та презентаціями.