Як зв'язати ажурний хустку. ажурний хустку гачком схема.

Хустки, пов'язані з тонкої вовняної пряжі, з'явилися в гардеробі модниць ще в ХV столітті. Тоді це були квадратні накидки, які складали навпіл у вигляді трикутника, надягали на голову і повністю закривали ними тіло. Ця річ досі популярна, а в'язання тонкого ажурного хустки або шалі є показником майстерності умільці.
Вам знадобиться
  • - 150-200 г тонкої пряжі;
  • - гачок № 2,5.
Інструкція
1
Для в'язання ажурного хустки вам потрібно тонка вовняна пряжа (наприклад, ангора, мохер або м'яка мериносова шерсть). В середньому необхідно 150 грам пряжі (плюс-мінус 50 грам залежно від величини виробу).
2
Зробіть викрійку хустки. Вона являє собою квадрат зі сторонами від 100 до 180 сантиметрів (можна менше або більше), залежно від того, виріб якої величини ви бажаєте. У міру в'язання необхідно прикладати в'язане полотно до цієї викрійці, щоб вийшов відмінний результат.
3
В'язання хустки починають по-різному: від центру, від кута або однієї зі сторін (все це описується в схемі в'язання певної моделі). Однак в'язати таку об'ємну річ досить важко, набагато простіше зробити це з окремих мотивів, які згодом можна з'єднати гачком.
4
Підберіть малюнок. Розділіть викрійку хустки на квадрати. Зв'яжіть необхідну кількість елементів (за схемою). З'єднайте їх між собою стовпчиками з накидом або ланцюжками з повітряних петель.
5
Дуже красиві ажурні хустки виходять, якщо в'язати полотно узором «Діамант». Для цього зробіть ланцюжок з повітряних петель. У першому ряду в'яжіть стовпчиками без накиду. У другому ряду пров'яжіть 2 повітряні петлі підйому, потім зробіть * накид, введіть гачок в петлю, ще один накид, витягніть петлю, зробіть накид, введіть гачок в наступну петлю, зробіть накид, витягніть петлю, зробіть накид, протягніть через 5 петель, які знаходяться на гачку і пров'яжіть 1 повітряну петлю *. Повторюйте від * до * до кінця ряду. У третьому ряду в'яжіть стовпчики без накиду в кожну петлю попереднього ряду. Далі повторюйте в'язання зі схеми другого ряду.
6
По краях хустку обв'яжіть кількома рядами стовпчиків без накиду і приробити кисті. Щоб їх зробити, відміряйте нитки однієї довжини (їх величина повинна дорівнювати подвійній довжині кисті плюс два сантиметри). Простягніть пучок через петлю на краю шалі, складіть його навпіл і перев'яжіть ниткою. Бахрому подровняйте. Зауважте подібні кисті по периметру всього хустки.
7
Готовий хустку потрібно злегка розтягнути, розкласти на м'якій рівній поверхні (на столі, покритим махровим рушником) і відпарити через вологу тканину. Після прасування не прибирайте річ відразу, дайте хустці повністю висохнути. Тоді він буде виглядати чудово.