Як написати шкільний проект.

Написання дослідницьких проектів у школі - найважливіший етап у формуванні у школяра навичок самостійної роботи з інформацією. Саме в шкільному проекті школяр може відобразити структуру і суть виконаної ним роботи. Призові місця на конференціях, що вимагають надання шкільних проектів, дають різні бонуси при вступі до вузу.
Інструкція
1
ВопросПрежде ніж приступати до написання шкільного проекту, задайте собі питання, відповідь на який ви хочете знайти в міру вашого дослідження. До основного питання сформулюйте кілька уточнюючих. Пам'ятайте, що в грамотно поставленому запитанні міститься вже половина відповіді.
2
План проектаСоставьте для себе план проекту. Відзначте хоча б у загальних рисах, що вам буде потрібно для дослідження, як це знайти і як повинен виглядати результат.
3
МатеріалСоберіте матеріал, по якому ви будете проводити дослідження. Це можуть бути книги, статті з наукових журналів і ін. Врахуйте, що по цьому матеріалу ви потім будете складати бібліографію, тому відразу записуйте, яку інформацію і з яких джерел ви берете.
4
ВведеніеУ будь-якого хорошого проекту має бути введення, вступна частина. У вступі напишіть, яку проблему ви пропонуєте розглянути, і чому вона актуальна. Коротко обговоріть і передумови проблеми - те, які обставини викликали її появу.
5
ЧерновікПопробуйте написати спочатку чернетку вашого шкільного проекту. На початкових етапах можна не думати про логічну структуру всього проекту в цілому, але кожне висловлене вами твердження повинне бути аргументовано.
6
Об'єднання і деталізаціяТеперь спробуйте вибудувати створений вами матеріал (поки ще «сирий») в єдину чітку структуру. Складіть більш докладний план проекту. Опорні пункти винесіть у зміст.
7
Висновок укладенні розкажіть про те, яких результатів ви досягли, проводячи дослідження. Сформулюйте основні висновки. Коротко резюмуйте, яким чином проект допомагає вирішити заявлену на самому початку проблему.
8
БібліографіяВ бібліографії вкажіть джерела, якими ви користувалися при написанні шкільного проекту. Для книг вказуйте назву, автора, видавництво, рік випуску. Зараз можна розміщувати в бібліографії та посилання на інтернет-ресурси.
9
Тайм-аутОтложіте проект на деякий час. Це може бути день, два або навіть тиждень - залежить від того, скільки часу у вас в наявності. Дозвольте собі відпочити від свого проекту. Потім повертайтеся до нього знову. Уважно перечитайте проект. Можливо, щось вам захочеться з нього прибрати, а про щось розповісти детальніше. Виправте помилки та неточності. Потім віддавайте проект на перевірку вашому вчителеві (куратору, науковому керівнику).