Як прикрасити кокошник.

Традиційний російський кокошник надягав в особливо урочистих випадках, і по його оздобленню можна було судити про забезпеченість сім'ї. Тому майстрині намагалися прикрасити цей головний убір багато і різноманітно, щоб ні у кого не виникло сумнівів про статус дівчини, яка його носить.
Інструкція
1
Намалюйте на аркуші паперу приблизний візерунок, який хочете зобразити на кокошник е. Розташуйте орнамент симетрично від центральної вертикальної лінії. Використовуйте мотиви квітів, листя, дерев, хмелю і винограду. Це те, що зазвичай зображували на цьому предметі туалету в старовину.
2
Розшийте поверхню основної частини кокошник а згідно ескізу, який ви зробили на папері. Ви можете використовувати різні техніки вишивання та елементи декору, все залежить від узору, який ви збираєтеся зобразити. Наприклад, ви можете вишити орнамент хрестом, гладдю, стебельчатим швом. Також використовуйте для декорування бісер, але не намагайтеся заповнити ним або стеклярусом всю поверхню кокошник а, в цьому випадку убір вийде дуже важким і, можливо, не буде здатний тримати форму. Дуже ефектно виглядатиме вишивка металізованим муліне. Ви також можете використовувати блискітки і паєтки для прикраси головного убору.
3
Використовуйте декоративний шнур для обрамлення головного убору. Акуратними дрібними стібками пришийте його по контуру вироби, кінці сховайте на зворотному боці кокошник а.
4
Сплетіть очелье кокошник а з бісеру, воно являє собою сітку, що закриває лоб. Кінці цієї сіточки прикрасьте намистинками, більш великими за розміром, ніж бісер, який бере участь у плетінні. Також пришийте по кілька ниток бісеру або намистин, що імітують перли, до нижньої частини боковин кокошник а, нехай вони вільно гойдаються. Слідкуйте за тим, щоб довжина цих ниток була приблизно однаковою.
5
Пришийте до обох бічних сторонах кокошник а стрічки шириною 15-20 см. Їх потрібно буде зав'язати в широкий бант на рівні першого хребця. Кінці стрічок повинні бути досить довгими, щоб вільно спадати нижче плечей. Виберіть стрічку в тон основної матерії, з якої виготовлений головний убір. Кінці стрічок можна прикрасити вишивкою нитками або бісером.