Як закрити тріщину унітазу.

Сучасні унітази зроблені з якісного порцеляни. Виробники оголошують термін їх служби в десятки років. Однак будь-яка кераміка за своєю природою крихка і може тріснути від випадкового удару або неправильного силового впливу. В результаті з'являються тріщини - великі чи дрібні. Але більшість з них можна закрити самостійно.
Вам знадобиться
  • 1 упаковка силіконового герметика, мило, пластиковий шпатель, спирт або бензин, суха бавовняна серветка (тканина), розчинник для силікону (при необхідності)
Інструкція
1
Перекрийте воду вентилем, якщо тріщина унітазу знаходиться в зіткненні з водою. Очистіть місце закладення. Щоб знежирити поверхню перед заклеюванням, протріть її тканиною, змоченою бензином або спиртом. Ретельно просушіть щілину, яку належить замазувати.
2
Серед силіконових герметиків виберіть картридж з санітарним силіконом. Він підходить для закладення унітазу , тому володіє фунгіцидними властивостями, а значить, стійкий до цвілі і грибків. Крім того, подібний герметик стійко переносить вплив повітря, ультрафіолету і побутових миючих засобів. А також прилипає до кераміки і металу (це важливо, якщо тріщина розташована в районі з'єднання випуску унітазу і труби каналізації) і зберігає еластічность.Срежьте край носика упаковки відповідно до ширини тріщини.
3
Надавите на рухоме дно циліндричної ємності і видавіть на розлом достатню кількість силікону. Не економте, щоб не залишилося зазорів при розрівнюванні. Видавлений герметик повинен закривати весь майбутній шов і виступати за його межі.
4
Змочіть водою пластиковий шпатель. Розрівняйте їм силікон, добре промазав тріщину. Вимийте шпатель теплою водою з милом, до того як герметик затвердіє.
5
Остаточно розрівняйте силікон. Намочіть його мильним розчином і розгладьте намиленим пальцями. Сильно не тисніть. Або розгладжуйте поверхню силікону мокрим шматком мила.Сразу після закладення, в перші 5-10 хвилин, герметик легко формується. У цей час пополіруйте тріщину до гладкості і непомітності.
6
Надлишки герметика приберіть бавовняною серветкою, сухий або змоченою бензином. Якщо отверділого силікону, вилізлого за межі тріщин, виявилося занадто багато, видаліть його за допомогою спеціального розчинника. Вимийте руки теплою водою з милом. Якщо силікон вже висох, він легко зніметься з шкіри.
Зверніть увагу
Провітрюйте приміщення, в якому проводиться робота по закладенню тріщин. Пари, в процесі затвердіння виділяються силіконовими герметиками, містять продукти розщеплення: оцтову кислоту, якщо основа силікону кислотна, або спирт, якщо основа нейтральна. Вони викликають подразнення очей та слизових оболонок. Промийте органи зору великою кількістю теплої води, щоб позбутися неприємних симптомів.
Корисна порада
Крім силіконового герметика для швидкого ремонту тріщин і усунення течі підходять епоксидна смола або клей, призначений для склеювання кераміки.